Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısı konuşması

CHP’nin Grup toplantısı gergin başladı… CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini protesto eden partiliyi kovdu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları;
-Ben CHP’nin Genel Başkanıyım. Parti kültürünü benimsemeyen, genel başkanın sözünü kesen derhal burayı terk et kardeşim. Atın onu dışarı. Çıkarın dışarıya. Kim ne derse desin bu partide gençlere ve kadınlara yer açacağım.

>> Video: Kemal Kılıçdaroğlu kendisini eleştiren protesto eden kovdu

-Oğluna bir vakıf kurdurmuş. Adı TÜRGEV. Bir rakam verdim. Bankanın adını verdim. 99 Milyon dolar. Vakıf hesabına yattı. Bu paraları kim gönderdi? Tek söylediği şey paralel devlet. Bu paraları oğlunun hesabına paralel devlet mi yatırdı. Al o parayı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne ver. İhtiyacı olan öğrenciler alsın.
-AK Parti’ye oy veren vatandaşlara sesleniyorum. Elinizi vicdanınıza koyun. Hiçbirşey düşünmüyorsanız ayakkabı kutusunu düşünün. Bakanlara giden rüşvetleri hiç sormayacak mısınız? İstifa etti bakan hala ortada tık yok.
-Kamuoyuna sızan ancak geniş kitlelerin bilmediği telefon konuşmalarından bir demet dinletmek istiyorum. Parti kültürünü benimsemeyen genel başkanını sözünü kesen, derhal burayı terk et kardeşim. Çıkarın dışarıya. Gençlere ve kadınlara yer açacağım. Kim ne derse desin daha fazla kadın daha fazla genç yer alacak. “Ben olmazsam CHP olmaz” zihniyetini kaldıracağım. CHP varsa hepimiz için var. Ben varsam CHP” anlayışı yok… Biz varsak CHP var… Bu dinlemelerin tamamı yasal. Tümü mahkeme kararıyla tespit edilmiş dinlemeler. Yasadışı dinlemelerle bizim işimiz olmaz. Biz devletin resmi kayıtlarına girmiş olan ve ısrarla dillendirdiğimiz halde Erdoğan ve tayfasının görmezden geldiği dinlemeler.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar