Kamer Gök ve arkadaşlarına disiplin şoku

- Yorumlar

CHP’li Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, CHP Kartal İlçe Başkanı Kamer Gök ve ilçe yönetimini ile CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Hüsnü Süslü’yü disipline sevk ettirdi.

Oğuz Kaan Salıcı’nın başkanlığındaki CHP İstanbul İl Yönetimi’ne Keskin tarafından gönderilen yazıda Hüsnü Süslü’nün ilçe örgütünde yapmış olduğu konuşmalardan dolayı disipline sevk işlemlerinin yapıldığı yazmakta.

İşte Keskin’in dilekçesinde yer verdiği ifadeler:

Partinin genel başkan yardımcısına ve İl başkan yardımcısına iftira atılan, yalan İddialarla suçlayan basın açıklamasının kartal İlçe binasında olması tam bir skandaldır.

Basin toplantısı yapan kişinin kartal beledi̇ye başkan aday adayı olması ayrı bi̇r olumsuzluktur. Parti̇mi̇z ve kişiliklerimiz açısından utanç veri̇ci̇ bi̇r durumdur.

İlçe başkaninin ve İlçe yöneti̇m kurulunun öylesi̇ne hassasi̇yet ve onur kirici sözleri̇n söylendi̇ğİ, haysi̇yet cellatliğinin yapildiğI bi̇r basin toplantisinda seyi̇rci̇ olmasi vahi̇m bi̇r durumdur. Kartal İlçesi̇ne atanacak adayin beli̇rlenme süreci̇nde, ne merkez yöneti̇m kurulu toplantisinda, ne parti̇ mecli̇si̇ toplantisinda yapilan tartişma ve görüşmelerde herhangi̇ bi̇r konuşma yapmadim her hangi̇ bi̇r tartişmaya katilmadim. Söyledi̇ğİm İddi̇a edi̇len sözler hayal dünyamda bi̇le yer almamiştir.

İfti̇ra gözüdönmüşlük, yalancilik, onursuzluk o boyutlara götürülmüştür ki̇, genel merkez odamda jammer olduğu İddi̇a edi̇lmi̇şti̇r.

İl yöneti̇m kurulu üyesi̇ ki̇şİ arka odama 5 mi̇lyon dolar para geti̇ri̇p İl başkanina ve bana tesli̇m etti̇ğİ İddi̇a edi̇lmi̇şti̇r. Bu İğrenç bi̇r İfti̇radir. Bu parayi alan, alinip veri̇lmesi̇ hakkinda konuşma yapan haysi̇yetsi̇z ve şerefsi̇zdi̇r.

Bu İddi̇ayi ortaya atan zati muhterem beledi̇ye başkanliğI görevi̇ne tali̇p olan sözde chp’li̇ olan ki̇şİ hesap ki̇tapta mi bi̇lmi̇yor? 5 mi̇lyon dolar 500 deste yapar 500 deste para birakin vali̇zi̇ bavulu genel merkezi̇n 10. Katina kamyonla mi taşinmiştir.

Bu basin toplantisini yapip yayin organlarina yansitan rüvet aldiğimi İddi̇a eden, beledi̇ye başkan aday adayi hüsnü süslü ve di̇ğerleri̇ İle seyi̇rci̇ kalan İlçe başkan ve yöneti̇mi̇ni̇n tüzüğümüzün öngördüğü yetki̇lerle di̇si̇pli̇ne sevk edi̇lmesi̇ İşlemleri̇ başlatilmiştir.

x