Tiyatro oyunu “Bavul” bu Pazar Kartal’da

- Yorumlar

Sam Bobrick’in yazdığı, Ekin Tunçay Turan’ın Türkçeye çevirdiği ve Bora Severcan’ın Türkiye’ye uyarladığı “Baggage – Bavul” adlı oyun, 16 Şubat’ta Kartal’da sahnelenecek.

16 Şubat Pazar saat 19.30’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak “Bavul”, çeşitli olaylar yüzünden yaşamdan kopmuş bir grup yetişkinin hayata bağlanma çabalarını, gittikçe ağırlaşan “bir bavul dolusu dertten” kurtulma uğraşlarını, oldukça neşeli ve komik bir dille anlatıyor.

Başrollerinde Volkan Severcan, Zuhal Yalçın, Melda Gür ve Sefa Zengin’in yer aldığı oyunun konusu şöyle: “30’lu yaşların sonundaki Berkcan, bir Facebook toplantısında karısının lise aşkı ile kaçıp kendisini terk etmesi üzerine ağır bir depresyona girer ve hayatı yaşamayı bırakır. Berkcan için hayat sadece karısının mektupları ve hatıralarından ibarettir. Berkcan, karısının hatıralarını takip ettiği bir seyahat dönüşü, bavullarının karışması sonucu Aslı ile tanışır. Aslı bir yayın evinde editördür ve o da birine bağlanamamaktan şikâyet etmektedir. Ayrıca başında zebella gibi duran annesi Devlet Hanım’dan çekmediği kalmamıştır. Çok geçmeden Berkcan ve Aslı arasında bir bağ oluşur. Dost olmak ve aşık olmak arasında gelgitler yaşamaktadırlar. Sahne aralarında çıkan Psikiyatrist Basri Bey’in yardımı ile işler daha da karmaşık ve saçma bir hal alır.”

NOT: Oyunda 12 yaş üstü sınırlaması bulunuyor.

x