Kartal Belediyesi’nden personeline çevre bilinci eğitimi

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, İdari Hizmetler Müdürlüğü emrinde ve kat görevlisi olarak çalışan temizlik personeline çevre bilinci konusunda eğitim düzenledi. Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından verilen eğitime 25 temizlik personeli katıldı.

Verilen eğitimler kapsamında geri dönüşebilir atıkların ayrı ayrı toplanmasının önemi vurgulandı. Kağıt, karton, cam ve her türlü içecek ve plastik ambalajların ayrı toplanması gerektiği anlatıldı. Kartal Belediyesi bünyesinde her birimde ambalaj atık kutularının bulunduğu ve toplanırken bunların kesinlikle ayrı toplanması gerektiği hususunda personel bilgilendirildi.

Verilen eğitim konusunda bilgi veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz şu ifadelerde bulundu; “Akıllı ve çevreci özellikleriyle ön plana çıkan yeni binamızda artık tüm yazışmalarımızı ve kayıtları elektronik ortamda dijital evrak olarak akışını gerçekleştiriyoruz. Böylelikle yeni belediye hizmet binamızda uygulamaya koyduğumuz çevre bilinciyle, sıfır atık hedefine doğru ilerleyerek personelimizi bu konuda eğitime tabi tuttuk.’’ dedi

x