Kartal CHP belediye meclis üye adayları için kritik gün

- Yorumlar

Belediye meclis üye adayları için Kartal CHP’nin YSK’ya bildirim yapması için son güne girilirken gerilim git gide artıyor. Bugün saat 17:00’ye kadar YSK’ya bildirilmesi gereken listeler üzerinde son dakika çalışmaları da devam ediyor.

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ve CHP Kartal İlçe Başkanı Kamer Gök arasında müzakere edilen listelerde çeşitli pürüzler olduğu söyleniyor. Ancak genel olarak listenin şekillendiği de gelen duyumlar arasında.

Öte yandan, müzakerelerde beşli komisyonun belirlendiği öğrenildi. Meclis üyelerinin belirlenmesinde ise, eğilim yoklamasından çıkan ilk sekiz kişiye dokunulmayacağı, kalan kişilerin ise müzakerelerle belirleneceği söyleniyor. Mevcut belediye meclis üyelerinden Osman Güdü, İmkan Demirci ve Gürbüz Çiftçi’nin adaylığına ise kesin gözüyle bakılıyor. Bunların dışında Görkem Aladağ, Nihal Korkmaz, Ali Ekber Şahin, Perihan Sevim ve Esraim Deveci’nin de listeye girmesi bekleniyor.

Bu arada, listelerin sunulmasından sonraki gün Kartal CHP İlçe Başkanı Kamer Gök bir basın açıklaması yapacak. Gök’ün belediye meclis üye adaylarının belirlenmesi sürecini anlatacağı söylense de kulislerde Gök istifa mı edecek şeklinde bir dedikodu da hızla yayılıyor. Ancak edindiğimiz bilgiye göre bunun bir istifa açıklaması olma oranı oldukça düşük. Gök’ün açıklaması Çarşamba günü saat 11:30’da CHP Kartal İlçe binasında olacak.

x