Kartal Hürriyet Mahallesi’nde Yeşilçam rüzgarı

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da düzenlenen ‘Yeşilçam Filmleri Konseri’ unutulmaz bir gece yaşattı. Hürriyet Mahallesi’nde, Yeşilçam Sineması’nın unutulmayan aşk filmlerinin müziklerinin seslendirildiği konserde eski günler yad edildi.

Öyle ki Kartal Belediyesi tarafından organize edilen konserin yapıldığı alandaki gişeden afişlere, temsili sinema biletine kadar her şey eski sinema günlerinin atmosferinde yaşatılmaya çalışıldı.

kartal-da-yesilcam-konseri

Türk Sanat Müziğinin sevilen sanatçısı Murat Teker ve saz ekibi, 1960’ların başta Ayhan Işık, Zeki Müren, Türkan Şoray, Ediz Hun, Filiz Akın, Kartal Tibet, Fikret Hakan, Hülya Koçyiğit, Cüneyt Arkın, Ekrem Bora gibi sanatçıların başrollerini paylaştığı aşk filmlerinin unutulmaz şarkılarını seslendirdi.

Yeşilçam filmlerinden akıllara kazınmış “Buğulu Gözler”, “Tövbeler Tövbesi”, “Hayat Sevince Güzel”, “Boş Çerçeve”, “Son Hıçkırık”, “Dudaklarında Arzu”, “Artık Sevmeyeceğim”, “Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim”, “Buruk Acı”, “Şarkılar Seni Söyler”, “Gizli Aşk Bu”, “Aşkım Bahardı” ve “Son Mektup” gibi birçok şarkı, dinleyenlere duygu dolu dakikalar yaşattı.

kartal-da-yesilcam-konseri

x