Belediye’den kreş öğretmenlerine eğitim

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezine bağlı çalışan Merkez, Atalar, Kordonboyu, Begüm Yavuz, Uğur Mumcu, Cumhuriyet, Gümüşpınar Kreşleri’ndeki tüm öğretmenlere eğitim semineri verildi. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza İkisivri ve Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar da seminer alan öğretmenleri ziyaret ederek başarılar dilediler.

DİLGEM Danışmanlık Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimde Uzman Klinik Psikolog Zeynep Baytaş, erken çocukluk dönemi sorunları, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme bozukluğu, uyum ve davranış sorunlarını ele aldı. Özel Eğitim Uzmanı Gül Erdoğan, özel eğitimin önemi, davranış yönetimi ve disiplin konularında öğretmenleri bilgilendirirken Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Caferov çocuklarda psikiyatrik bozukluklar, Yrd. Doç. Dr. Hasret Nuhoğlu ise üstün zekalı çocukların özellikleri konusunda seminer verdi. Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Meltem Şen Özçelik de çocuklardaki dil ve konuşma bozukluklarına vurgu yaparak bu konuda öğretmenlerin öğrencilere yaklaşımı ve verilecek eğitime dikkat çekti. 3 gün süren eğitimlerin ardından katılımcılara Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından sertifikaları verilecek.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, okul öncesi eğitime verdiği önemi vurgulayarak insan gelişiminin temellerinin atıldığı çocukluk döneminde çağdaş eğitim ve metotlarla izlenilen ve eğitilen çocukların gelişim bozukluklarının fark edilebildiği, tedavi edilebildiğinin altını çizdi.

x