CHP Çekmeköy’de ithal adaya karşı örgütün zaferi

- Yorumlar

CHP Çekmeköy İlçe Örgütü’nün belediye meclis üyesi aday listesi ilk günden çöktü. Listenin açıklanmasının ardından daha 3 saat dolmadan başlayan itirazlar istifa depremine dönüştü.

İlçe örgütünün Erdoğan Bozkurt ve Hüseyin Turgut gibi önde gelen isimleri ile başlayan istifalar her geçen dakika artarak devam ediyor. İstifa edenler listesine; Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Genç, Tacim Tanişman, Süleyman Bayraktutan, İsa Yavuz, Evrim Apay, Emine Özkan, Aynur Kartataş, Necla Kirman, Sultan Çuhacı, Yücel Korkmaz, Aziz Fidan, Kamil Özkanca, Orhan Keleş, Ercan Kaplan, Kemal Cebir ve Hasan Yalçın gibi isimler de eklendi. İstifalar bu akşam saat 21.00 itibarı ile 22 kişiyi bulmuş durumda. 40 kişilik meclis üyesi listesinin 30 kişiden fazlasının istifa etmesi ve 2 bin kişinin de partiden istifa etmesi konuşuluyor.

Bu akşam Erdoğan Bozkurt’un ofisinde bir araya gelen Çekmeköylü CHP’liler, “Asıl CHP’li biziz ancak birileri kafasına göre oradan buradan devşirme usullerle meclis üyesi listesi yapmış. Bu listeyi kabul etmek partimize ve halkımıza haksızlık olur” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Belediye meclis üyesi aday listesinin ilk sıralarına yazılan isimlerin çoğunun CHP ile bir kısmının da Çekmeköy ile alakasının bulunmadığını iddia eden partililer, “Atama ile başımıza belediye başkan adayı gönderdikleri yetmezmiş gibi bir de meclis üyesi listesi yaptılar” diyerek İlçe Başkanı Murat Cirav ve Belediye Başkan Adayı Seyfettin Yıldırım’ın derhal istifa etmesi gerektiğini söylüyorlar.

İşte istifa eden meclis üyesi adaylarının liste hakkındaki iddiaları ise şöyle; Listenin 1. sırasında yer alan Tankut Gündoğar 2004-2009 yılları arasında Ümraniye Belediyesi Ak Parti meclis üyesi ve İBB imar komisyonunda görevliyken bazı imar usulsüzlükleri yüzünden Başkan Kadir Topbaş tarafından görevden alındı. 2. Sıradaki Ahmet Meriç, İçerenköy’de oturuyor, Çekmeköy’le hiç alakası yok hatta Çekmeköy seçmeni bile değil. 14. sıradaki Haşim Akülker de aynı şekilde Çekmeköy’de bile oturmuyor. Tepeden atama Belediye Başkan Adayı Seyfettin Yıldırım hakeza kökten partili hiç değil. CHP Çekmeköy’de başlayan krizin derinleşmesi yarın da yeni istifaların gelmesi bekleniyor.

x