Güney Koreli pazarlama devi CJO Shopping Sancaktepe’de

- Yorumlar

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla, CJO Shopping ile MediaSa’nın ortaklığı, Sancaktepe’de yeni merkezinin açılışını yaptı.

Belediye Başkanı İsmail Erdem’in de katılımıyla gerçekleşen açılışta iş dünyasının önde gelen bir çok ismi hazır bulundu.

MediaSa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Güney Koreli pazarlama devi CJO Shopping’le ortak şirket kurdu. Samandıra’daki işyerini açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan yaptı. 05 Aralık 2012 Çarşamba günü yapılan açılışta bir konuşma yapan Bakan Çağlayan, CJO Shopping ile MediaSa’nın evliliğinin iki ülkenin ticareti için önemli bir adım olduğunu belirterek, “Bu birliktelik iki ülkenin özellikle Türk perakende sektörünün gelişmesine önemli bir katkı sağlayacak” dedi.

Çağlayan, Türkiye’nin 2023 vizyonunun büyük bir önem taşıdığına dikkati çekerek, “2023’te ihracatımızı 500 milyar dolara çıkaracağız. Türk özel sektörünün bu başarıda büyük katkısı var. 2023’te Türkiye’nin GSMH’sı 2 trilyon dolar olacak. Kişi başına milli gelir 25 bin dolar seviyesine gelecek. Bu vizyona ulaşmak için enerji, ulaşım gibi her alanda yatırımlar yapacağız” dedi.

Bölgeye uluslararası ticaret kuruluşlarının gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ise bu tür kuruluşların Türkiye’ye siyasi ve ekonomik istikrar sağladığını belirterek, “Bugün Avrupa’da çalıştıracak nitelikte insan sıkıntısı çekiliyor. İş gücü yok. Gücümüzün farkındayız ama kontrolsüz güç değildir. Bu yüzden yeni neslin yeteneklerini artırmak için çalışıyoruz. Türkiye her gün dünyanın her yerinden iş adamlarının yatırım için geldiği bir ülke oldu” dedi. Erdem, Türkiye’nin krizi fırsata çevirmeyi öğrendiğini belirterek,Türk iş adamının öz güveninin geliştiğini sözlerine ekledi.

Share on emailShare on twitterShare on facebook TV, internet, mobil ve katalogla olmak üzere 4 kanalda otomobilden eve, ayakkabıdan bilgisayara kadar farklı ürünler pazarlayan CJ, “CJO Shopping” adıyla 5 farklı ülkede, 7 farklı operasyonla yer alıyor.

x