CHP İstanbul’da 4 ilçe başkanı istifa etti

- Yorumlar

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Üsküdar, Sarıyer, Beyoğlu ve Beykoz İlçe Başkanları istifa etti. Kulislerde Çekmeköy ve Kartal ilçe başkanlarının da istifa edeceği konuşuluyor.

CHP Sarıyer Belediye Meclis üyeleri listesi üzerinde uzayan tartışma nedeniyle liste, Seçim Kurulu’na zamanında teslim edilemedi. CHP’nin seçimlere girmesi tehlikeye girdi. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz istifa etti.

CHP Beyoğlu İlçe Başkanı İnan Günay ve ilçe yönetim kurulu, Belediye Meclisi üyeleri listesi konusunda çıkan tartışma ve yaşanan uzlaşmazlık nedeniyle istifa etti.

Belediye Meclisi listesi üzerindeki tartışma CHP Üsküdar İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya’nın da istifasına neden oldu.

Beykoz ilçe başkanı Bahadır Yavuz bir basın açıklamasıyla istifasını duyurdu.

Bahadır Yavuz’un istifa açıklaması şöyle:

Değerli Basın Mensupları, Değerli Örgüt Arkadaşlarım,
CHP İlçe Başkanlığı Görevimi sona erdirmenin açıklaması için Sizlere veda etmenin burukluğu içinde Siz örgüt yoldaşlarımı saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde böyle bir noktaya geldiğim için üzüntüm büyüktür.
İlçe Başkanlığı görevim süresince Partime ve İlkelerine bağlı kalarak örgütüme seçim başarısı kazandırmanın gayreti içinde oldum. Bu çalışmalarda bana desteklerini esirgemeyen örgüt mensubu arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Örgütüme, Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, aday adayı arkadaşlarıma olan saygı ve sevgim nedeniyle onların emek ve haklarını korumak için yaptığım girişimlerin karşılık bulmaması ve de Örgütümüzün Meclis adayları listesinde adil temsilinde sıkıntılar oluşması İstifamın en önemli nedenlerinden biridir.

Ayrıca Başkanlığını yaptığım ve gücünü temsil ettiğim yönetim kurulunda bana verilen destek de güven bunalımı yaşanması alınan karalarda sapmalar yaşanması da İstifamı güçlendiren nedenler arasında yer almaktadır.
İşte tam bu noktada Partiye zarar verecek zaafiyetin oluşmaması Seçim çalışmalarının sekteye uğramaması ve yeni bir anlayışla CHP’nin yoluna devam etmesi için İLÇE BAŞKANLIĞI görevimden bu gün itibariyle resmen istifa etmiş bulunmaktayım.

Seçim çalışmalarının ilk noktasından bu günlere kadar Bütün aday adayı arkadaşlarımızın tüm maddi manevi güçleriyle bana ve partilerine yapmış oldukları destek ve çalışmalarının karşılığını ADAY LİSTELERİNE yansıtılamamasının üzüntüsü içinde kendilerinden ayrıca özür diliyorum.

Sayın Basın Mensupları, Sayın Partililler,
Bu istifa açıklamam Görevden istifadır. Yıllardır ailecek süren CHP’ li sevdamız artarak sürecektir.
Bu vesileyle benden sonra görev alacak Başkan arkadaşımıza Ve Belediye Başkanı adayımıza başarılar diler. Meclis aday listesinde kendilerini tanımadığımız arkadaşlarımızın bizim boşluğumuzu doldurmalarını ve Beykoz’da CHP’ye seçim kazandırma zorunluluğu olduğunu önemle hatırlatırız.

Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlarken..GELECEK ARKADAŞIMA TEKRAR BAŞARILAR DİLERİM.
İlçe yönetiminden veya şahsımdan olan Haklarınız tarafıma helal etmenizi istirham ederim.

x