Kamer Gök CHP Kartal örgütüne uyarılarda bulundu

- Yorumlar

CHP Kartal ilçe başkanı Kamer Gök bugün basın açıklaması yaptı. Önceki gün çok iddialı bir mesajla açıklama yapacağını duyuran Gök’ün açıklamasından örgüte uyarılar çıktı.

Gök’ün açıklamaları, örgütün olayları basına veya halka yansıtmaması ve kendi kabuğunda bırakması için uyardığı yönünde anlaşıldı. Uyarılarını bir adım daha öteye götüren Gök, “parti içinde siyaset yapmayın” şeklinde anlaşılan sözler söyledi. İşte Gök’ün o sözleri;

“Sosyal demokratlar olarak meseleleri kendi kabuğunda görüşebilmeli, her türlü sıkıntıya rağmen temel hedefimiz olan iktidar olma hedefinden vazgeçmemeliyiz. Parti içi tartışmaları geride bırakmak zorundayız. Beklentileri karşılanmayan arkadaşlarımızın biz partimizden vazgeçtik demesi olmaz”

Açıklama sırasında arbede çıktı

Öte yandan Gök’ün açıklaması devam ederken soru sormak isteyen Mahmut Özben, Gök tarafından azarlandı. “Burada örgüt toplantısı yapmıyoruz” diyen Gök’e Özmen’in cevabı çok sert oldu. Tansiyon bir anda yükselirken araya giren partililer olayın büyümesini engelledi.

Özmen, Gök’e tarafsızlık çağrısında bulundu ve etiğe davet etti. Gök, Özmen için “provokatörlük yapmayın, edepsizlik yapmayın. Çıkarın şu edepsizi, provokatörü buradan” dedi. Yaşanan olaylar geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu’nun partilisini grup toplantısı salonundan kovmasını hatırlattı.

Olaylara tarafsız bakan bazı partililer ise Gök’ün yine kimseyi memnun edemediği noktasında birleşti.

x