Gülseren Büyüktaş’dan duygu dolu veda

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülseren Büyüktaş duygu dolu bir veda açıklaması yaptı.

İşte Büyüktaş’ın o veda yazısı:

Sevgili dostlarım siyaset uzun soluklu bir süreç.Günün koşullarına göre yapılmamalı.Süreçler içerisinde görev ve sorumluluklar üstlenilebilir yeri geldiğindede bu sorumluluğu paylaşacak yeni kişiler bu görevi alabilir.
Biz seçilerek geldik , 2009 yerel seçimlerden sonra halkımızın bize verdiği yetki ile meclis üyeliği ve belediye başkan yardımcılığı görevini üstlendim.Üstlendiğim sorumluluğu ahlaklı ilkeli bir şekilde partililerime halkıma ve yetkililerime layık olarak benimseyerek taşıdım.Bu süreç içerinde bana duyulan güvene, yardımcı olan herkese sonsuz teşekkür ederim.

2014 yerel seçimler içinde talebim oldu .Fakat yetkili organlar tarafından listeye alınmadım.Hiç önemli değil .Her zaman aynı kişiler meclis üyesi olacak değil elbetteki .Partimizin büyümesi gelişmesi geleceğe taşınması için gençlerin yer alması nitelikli insanların görev alması doğru ve isabetli bir karardır. Eşitlik ve demokrasinin gereği eşit birey eşit yurttaş olarak kadınlarında sorumluluk alması gereklidir.Genç dinamik bireyler ile değişimi yaşatmak gerekir.

Partimizde gelecekte iktidar olmak için gençlere kadınlara ve engelilere yer vermrk ana ilkedir.Yeni süreçte listelere bakıldığında gençlere yer verilmesi büyük kazanç.Ama nr yazıkki kadınlar yine konu manken gibi yani aklınsıra kotayı doldurmak için listenin sonuna sıklıkla serpiştiriletek seçilemeyecek noktalara konulması incitici ve yaralayıcı olmuştur.Engelliler hiç yok.

Büyük değişimi sağlamada bu tür hataları yapmamaya dikkat edilmelidir.

Bu inanç ve düşünce ile her zaman partimin ilke ve misyonunu sonuna dek taşımak ana ilkem olmuştur.Parti kültürünü özümseyen bir insan olarakta çalışarak birlik ve beraberlikle yarınlarımızı partimizi yerelde de genelde de iktifara taşımak olacaktır.Seçimlere çok az zaman kaldı.Partimizle örgütümüz ile dayanışma içerisinde 2009 yılında kazandığımız yereldeki iktidarmızı tekrar sürdürelim.

Birlikte çalışmaktan onur duyduğum Belediye başkanım Altınok Öz beyinde sonuna kadar yanında ve destekleyici olacağım .Kartal da Altınok Öz , İstanbul da Mustafa Sarıgül ile CHP nin iktidarını güzel, büyük, ihtişamlı anlamlı zaferlerle iktidar mücadelesini kazanarak aydınlık geleceklerimizi omuz omuza kutlayacağız….

Büyük zafere 37 gün kaldı.
Türkiyenin birleştirici gücü CHP
CHP VARSA HERKES İÇİN VAR

x