Şaban Yıldırım futbolcularına sahip çıktı

- Yorumlar

Şaban Yıldırım, farklı Tokatspor galibiyeti sonrasında yaptığı açıklamada, bu maçın oyuncularının maçı olduğunu ve galibiyetin tamamen oyunculara ait olduğunu söyledi.

Yıldırım; “Bu hafta Tokatspor karşısına çıkarken aramızda şöyle konuştuk. “Bu her zamankinden daha farklı bir gün ve her zamankinden daha farklı bir maç olacak.” Bu maç oyuncularımın maçıydı, farklı bir atmosferde ve ambiyansta maça çıkıldı, oyuncularımız saha içerisinde farklı bir şekilde sorumluluk aldılar.

Benim her maçta zerre kadar payım var olduğunu kabul edecek olursak bu maçta kendi adıma hiçbir payım yok diyebilirim. Ekibimi tenzih ederek konuşuyorum, bu karşılaşmanın başarısı eksiksiz, içinde ben hiç olmayacak şekilde oyuncularıma aittir. Çünkü yaptıkları eylemi desteklememle birlikte tüm sorululuk onlara aitti. Sezon boyunca çalışıyorlardı, iyi antrenman yaptılar, sezon boyunca özveride bulundular. Kulübün mali durumu yüzünden ekonomik olarak çok sıkıntılı durumdalar, bu yüzden bunu ifade etmek istediler, hafta boyunca bunu ilan etmek istediler.

Benim kendi aramızda yaptığımız görüşmelerde yöneticilerimize söylediğim şudur. Bu takım bu ligin e başarılı takımıdır, çünkü şartlarını düşündüğümüz zaman, bu takımın ortaya koyduğu mücadele ve puan durumundaki durum gerçekten alkışlanası bir durumdur.

Dediğim gibi bu maç farklı bir atmosferde oynandı, farklı bir sorumluluk anlayışı içerisinde, her zamankinden daha fazla sahiplenerek oynadıkları bir maç oldu, dolayısıyla Allah ta onların iyi niyetlerini boşa çıkartmadı, haklılıklarının altını çizmiş oldu. O bakımdan ben onları tekrar tekrar tebrik ediyorum.

İnşallah bu günlerde geçer, ben geçeceğine inanıyorum, daha ekonomik olara rahatlayacağımız günlerin geleceğini biliyorum ve bu ümidimiz olmasa zaten bu kadar sabırlı olmazdık. Hala ümidimizi koruyoruz ama bütün istediğimiz, “İş işten geçmeden bazı şeylerin yapılması gerekiyor” Geç yapıldığı zaman ligin boyu da kısalıyor ve bir sezonu kaybetmiş oluyoruz.

Biz ekonomik zorlukları bu boyutta yaşamasaydık bu takımın 7-8 puan daha fazlası olabileceğini düşünüyorum. O bakımdan fazla gecikme yapmadan mali yönden bir şeyler yapılmalı ki sezon sonunda istediğimiz Play-Off’tan şampiyonluk mücadelesi içerisinde olalım. Artık bundan sonra tüm söz bizi yönetenlerde. Oyuncularımı canı gönülden alkışlıyorum, dediğim gibi zerre kadar bu galibiyette benim payım yoktur, bu galibiyet tamamen oyuncularım ve teknik ekibime aittir.

Maça baktığımızda genel olarak iyi oynadığımız bir maçtı. Sadece bir tane taç atışında pozisyon hatası yaptık, ağır davrandık ve birde serbest vuruşta tamamen olmaması gereken adam paylaşımıyla ilgili bir sorun yaşadık ve onlardan kaynaklanan iki tane gol yedik. Onun dışında baktığımızda Tokatspor’un organize atağı bulunmuyor, bizim kalemize uzun toplarla gelmeye çalıştılar. Bizim ise ilk yarıda zaten 4-5 tane gol pozisyonumuz var, ikinci yarıda aynı pozisyonlara girdik bu sefer gol oldu.

Biz ekonomik nedenlerden dolayı 7-8 puan kaybettik. Bu nasıl oluyor derseniz ben 10 yaşımdan itibaren futbolun içerisindeyim, bu kadar sıkıntı çeken bir takımı, böyle bir arada tutabilmek ve bu oyuncuların bir arada olabilmeleri böyle bir puana getiriyor. Normal şartlarda bizim yerimiz küme düşme hattı veya biraz üstü olabilirdi. O yüzden oyuncularımın bu başarısını alkışlamak gerekir. Biz hala eşikteyiz Play-Off umudumuz devam ediyor, kağıt üzerinde yaptığımız düz hesaba göre biz içerdeki maçlarımızı kazanıp deplasmandan da bir maç hatta duruma göre 2 puan getirdiğimizde ligin sonunda Play-Off’ta olacağımıza inanıyoruz.

Biz 50-51 puanların Play-Off yapabileceğini umuyoruz. Dolayısıyla baraj biraz yüksek gibi görünüyor ama ben o puanların Play-Off oynamaya yeteceğini düşünüyorum bu yüzden geç kalınmadan oyuncularımıza muhakkak ama muhakkak ekonomik destek sağlanması gerekiyor.

Oyuncularımız geçim sıkıntısı çekiyor, henüz peşinatlarını alamadı, maç başı, prim yada başka bir şey kovalamıyor bu çocuklar. Son derece haklı olarak söz verilen maç peşinatlarını talep ediyorlar. Çok yüksek rakamlara imza atmadılar, çok yüksek peşinatları yok o yüzden bunu duyurmak istediler ve duyurdular. Alınlarının akıyla bu süreçten bu hafta itibariyle çıktılar. Ben tekrar tekrar oyuncularımı tebrik ediyorum ve canı gönülden alkışlıyorum.”dedi

x