İlker Ayrık ve Aykut Taşkın’dan “Uçurtmanın Kuyruğu” 28 şubat’ta Kartal’da

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, Tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının tanınmış sevilen simalarını Kartallı izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor.

Müjdat Gezen Tiyatrosu, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün programı kapsamında 28 Şubat’ta “Uçurtmanın Kuyruğu” adlı oyunla tiyatro severlerin karşısına çıkıyor.

Savaş Dinçel’in yazıp yönettiği, başrollerini tiyatro ve televizyonun sevilen yüzlerinden İlker Ayrık ve Aykut Taşkın’ın paylaştığı “Uçurtmanın Kuyruğu”, 28 Şubat Cuma saat 19.30’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

12 yaş üstü izleyici sınırlaması bulunan ve hiç bisiklete binmemiş, sokakta top oynamamış, çamura bulanmamış, hiç uçurtma uçurmamış çok küçük yaşta takım elbiseye bürünmüş bir çocuğun buruk hikayesini anlatan oyunun konusu şöyle: “Çocuk büyür.. Büyürken zamanın farkında olmaz, olsa da hep bir başkası tarafından yönetilir onun zamanı.. Sesini çıkarmak istediğinde sesi bastırılır, oyunlara karışmak istediğinde azarlanır, kitap okumak ve hayal kurmak yasaklanmıştır ona.. Sonra o çocuk büyür, kocaman olur. Ama hep o “başkasının” ona giydirdiği giysinin içinde hapis kalmıştır ruhu.. Hayatta hiç bir şeyi kendi iradesi ile yapamamıştır. Başladığı ve bitirdiği tek şey olan intihar mektubu sol göğsünün üstündeki cebinde dururken, kapı çalar..”

x