Kartallı karikatürist Hasan Seçkin’in 35.sanat yılı

- Yorumlar

1977’de ilk karikatürünün Gırgır Dergisi’nde yayımlanmasından bu yana karikatür çizen Hasan Seçkin, 35. sanat yılını 1 Mart’ta Kartal’da açacağı sergiyle kutluyor.

Bugüne dek birçok gazete, kültür-sanat ve mizah dergilerinde karikatürleri yayımlanan Seçkin, 1 Mart Cumartesi saat 18.00’de Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde açacağı “Çizginin Diliyle” başlıklı sergiyle Kartallılarla buluşacak.

Yurtiçinde birçok karma sergiye katılan, 10’a yakın kişisel karikatür sergisi açan Seçkin, özellikle 2008 yılında 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili çizdiği 120 metrelik karikatürle dikkatleri çekmiş ve karikatür meraklılarının büyük beğenisini kazanmıştı.

35 yıllık karikatür yaşamını “Kıblemiz ki emek ve insandır’ sözleriyle özetleyen Seçkin, kendi ifadesiyle ‘Yunus gibi, tam 35 yıldır devrim dergahına hizmet aşkıyla, çizmeye, yazmaya ve üretmeye çalışıyorum. En ‘doğru odunları’ taşıyarak yolumuza devam ediyorum” diyor ve Kartallı karikatür meraklılarını 1 – 10 Mart tarihleri arasında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’ne bekliyor.

x