Kartalspor’da kongre bilmecesi

- Yorumlar

2. Lig Beyaz Grup takımlarından Kartalspor’da Kulüp Başkanı Ergun Öztaner’in “Görevi bırakmak istiyorum, kongreye gidelim” isteğiyle Pazartesi günü akşamı 5 yöneticiyle yaptığı toplantıda alınan olağanüstü kongre kararından gerim adım atıldı.

Ajansspor yazarı Mustafa Yaşar’ın haberine göre toplantı sonrası kulüp resmi hesabından da açıklanan kongrenin tarihi ve süreç itibariyle sağlıklı olmayacağını düşündüklerini bu sebeple kongreyi seçim sonrası yapmanın daha doğru olacağını söyleyen Genel kaptan Murat Gülfırat, “Başkanımız Ergun Öztaner, Pazartesi günü bir takım gerekçelerle görevi bırakmak istediğini söyleyerek kongreye gitmeliyiz talebinde bulundu. Bunun üzerine kendi isteğiyle acil olarak toplandık ve o toplantıya katılan 5 yönetim kurulu üyesi arkadaşımızla birlikte kongre kararı aldık ancak bu kongrenin geldiğimiz noktada sağlıklı olmayacağını, Kartalspor’a yarar değil zarar vereceğini düşünerek bu karardan vazgeçtik. Kartalspor’un menfaatleri gereği kongreyi seçim sonrası yapmak daha doğru olacaktır” derken, Kartalspor’da elini taşın altına koyması gerekenlerin sadece laf ürettiğini, görevden kaçtığını sözlerine ekledi.

Binali Aydın sessizliğini bozdu

Öte yandan konuyla ilgili Ajansspor yazarı Mustafa Yaşar’a konuşan ve uzun süren sessizliğini bozan Kartalspor başkan vekili Binali Aydın, “Başkanımız Ergun Öztaner’in görevini bırakmak ve kulübü kongreye götürmek isteğiyle yapılan toplantıya katılmadım. O toplantıda alınan kararlar toplantıya katılanları bağlar. Benim şahsi fikrim sonrasında vazgeçtiklerini öğrendiğim kongrenin bu süreçte değil seçim sonrası Nisan ayında yapılmasıdır. Görevini bırakmak isteyenler varsa istifa diye bir şey var, istifa ederler yerlerine yedek listeden arkadaşlarımızla devam ederiz ancak bu süreçte kongreye gitmek yanlış olur” dedi.

x