Kimse Dr. Altınok Öz’ün bir kuruş yediğini söyleyemez

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Çavuşoğlu Spor Kulübü’nde düzenlenen mahalle toplantısına katıldı. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, toplantıda Kartal’da 5 yıl içinde yaptığı çalışmaları anlattı. 

Başkan Altınok Öz’ün konuşmalarından öne çıkan kısımlar;

“Kimse Altınok Öz’ün bir kuruş yediğini söyleyemez”

“Kimse Dr. Altınok Öz’ün bir kuruş yediğini söyleyemez” diyen Başkan Altınok Öz, konuşmasına şöyle devam etti: “Önümüzdeki dönem gelir-gider tablomuz daha iyi olacak. Geçmişten kalan ve kamulaştırmasız el atmalar davaları neticesinde gelen borçlar nedeniyle borçlu görünüyoruz. Başkalarının dediği gibi Kartal Belediyesi’nin 300 trilyon borcu yoktur. Müfettiş raporuna da yansıdığı şekliyle 101 trilyon borcumuz var. Ama hiç kimse borcumuzun içerisinde ve bu kadar yatırımın içerisinde Dr. Altınok Öz ve ekibinin bir kuruş yediğini söyleyemez.”

“Beş yıl partimin ilkelerine ters düşmeden ve babamın kemiklerini sızlatmadan görev yaptım”

Göreve geldiği 2009 yılından bugüne kadar mensubu olduğu partinin ilkelerine ters düşmeden görev yaptığını belirten Başkan Altınok Öz, “ Beş yıl partimin ilkelerine ters düşmeden ve babamın kemiklerini sızlatmadan alnımın akıyla Kartallılara hizmet verdim. Yerinde dönüşüm, deprem dönüşüm ve kentsel dönüşümü şu anda en iyi uygulayan ve en iyi bilen Kartal Belediyesi’dir. Dönüşümün temelinde rahmetli Ali Dinçer, Vedat Dalokay ve sevgili Murat Karayalçın vardır. Yani dönüşümün kitabını yazanlar sosyal demokratlardır.” dedi.

Sosyal demokratların önceliğinin insan olduğunu vurgulayan Başkan Altınok Öz, “Biz önce insan diyen anlayışa sahibiz. Bizim önceliğimiz kadınların rahat yaşamasını sağlamak için tedbirleri almaktır. Çalışan kadını rahatlamanın tek yolu vardır o da kreştir. Her mahalleye bir kreş sözümüz ondandır. Göreve geldiğimizde bir kreş vardı. Şu anda da 11 kreş var. Kreşlerin üçü hazır. CHP Genel Başkanımızın programı uygun olduğu bir dönemde açacağız, olmazsa 31 Mart’tan sonra açacağız. Partinin sosyal demokrat ilkelerine ve altı ok’un ilkelerine ters düşmeden görev yaptık. Atatürkçü olarak Türkiye’de yaşanan olumsuzluklar beni rahatsız ediyor. Batıya dönük yüzümüzü devam ettirmek istiyorsak sırtımızdaki kamburu atmamız gerekiyor. ‘Ben Cumhuriyeti, Atatürk’ü, özgürlüğü, demokrasiyi seviyorum’ diyen herkesin siyasi görüşü ve düşüncesi ne olursa olsun birlik ve beraberlik içinde olması gerekiyor. Rahmetli babam 4 tane çocuk okuttu, memurdu. Kredi veren bir kurumun başıydı. Babam alnının akıyla bizi yetiştirerek, bizi örnek insan olarak okutup görevini tamamladı. Bende babamın kemiklerini sızlatmadan görev yaptım.” diye konuştu.

“Sosyal Demokratların olmazsa olmazı sanattır”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sanatın insan hayatındaki rolüne de değinerek “Sosyal demokratların olmazsa olmazı resimdir, müziktir, tiyatrodur, heykeldir, opera ve kültür sanattır. Hiçbir belediye Zehra Yıldız’ı anmaz. Ama Kartal Belediyesi olarak dünyaca tanınmış soprano Zehra Yıldız’ı anıyoruz. Zehra Yıldız Maria Callas’ı geçebilecek bir sanatçıydı. Yurtdışında verdiği bir konserde beyin kanaması geçirerek yaşamını kaybetti. Zehra Yıldız için Amerika’dan Avustrulaya’dan sanatçılar geliyor. Her yıl Aralık ayında dünyaca ünlü soprano Zehra Yıldız’ı Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde anıyoruz.” dedi.

x