Youtube’dan direniş açıklaması

Youtube yetkilileri, TİB’den gelen bin başvuruya rağmen mahkeme kararı olmadan ses kayıtlarını kaldırmayacaklarını açıkladı.

T24’ün haberine göre YouTube, Başbakan ve yakın çevresinin tape’lerine TİB’in iki haftada yaptığı bin başvuruya rağmen sistemden kaldırmayıp direndi. Bunun üzerine Erdoğan,”YouTube ve Facebook’u kapatırız” açıklaması yaptı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık operasyonu sonrasında ses kayıtlarının (tape) yayımlandığı YouTube için önceki akşam katıldığı bir televizyon programında “Gerekirse YouTube ile Facebook’u kapatırız” açıklaması yaptı. Erdoğan’ın bu sözlerinin arka planında YouTube’a Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) her gün yaptığı ‘ses kayıtlarını kaldırın’ uyarısının olduğu belirtiliyor. YouTube’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, yeni internet yasasıyla beraber yetki sahibi olan TİB, ses kayıtlarını kaldırması için YouTube’a iki haftada binden fazla uyarıda buludu. Google’ın Türkiye ofisine bağlı olan YouTube ise mahkeme kararı olmadan içerikleri kaldırmadıklarını ifade ederek direniyor.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar