Altınok Öz’den otel savunması: Kapadokya ile Kartal arasında köprü oluşturduk

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz Kartal’ın mahallelerinde halkla buluşmaya devam ediyor. Kordonboyu Mahallesi’nde vatandaşlarla sohbetler gerçekleştiren Altınok Öz, Kapadokya Kartal Oteli hakkında gelen bir soruya, “Lapadokya Kartal Otel sayesinde Kapadokya ile Kartal arasında bir köprü oluşturduk.” diye yanıt verdi.

“Kartal’ı Anadolu Yakası’nın merkezi yapacağız”

– Kartal’ın çocukları güven içinde oynasın diye, gençlerimiz daha çok spor yapabilsinler diye 5 yılda 51 yeni park yaparak ilçe genelindeki park sayımızı 151’e yükselttik. Daha çok park yapmak ve yeşil alanlarımızı arttırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Halkımız için yedi gün 24 saat çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni projelerimizle Kartal’ı Anadolu yakasının merkezi yapacağız.

“Kapadokya ile Kartal arasında bir köprü oluşturduk”

– Büyükada Sosyal Tesisi ile 30 bin vatandaşımıza denizle buluşma olanağı sağladık, Kapadokya Kartal Otel sayesinde Kapadokya ile Kartal arasında bir köprü oluşturduk. Kartal’ı; festival, tiyatro, sinema, konser etkinliklerinin yanısıra şair, yazar ve sanatın her dalıyla buluşturduk.

“Heykel sempozyumlarına devam”

– Kartal’a her yıl 400 taş yontucu müracaat ediyor. Bu müracaatlarda biri Türk olmak üzere 11 tane eser seçiliyor. Marmara adasından mermerler alınıyor, Kartal’a getiriliyor. Dünyanın dört bir yanından gelen taş yontucularını 3 hafta Kartal’da ağırlıyoruz. 11 heykeltıraş sanatçısının yanında Türkiye’deki Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okuyan 11 öğrenci de asistan olarak geliyor. Taş yontucular eserlerini 3 hafta da bitiriyorlar. Heykeltıraş sanatçılarının yaptıkları eserlerin telif ücretleri 3 bin avro’dur. Yani her şey dahil olmak üzere 276 ila 300 bin arasında.

Biz Kartal’a önemli sanat eserleri kazandırıyoruz. Dedikodu ile insan bir yerlere varamaz. Bizim kimseye veremeyeceğiz hesabımız yoktur. Eğer Kartal’ın kültürün sanatın merkezi olsun istiyorsak bu böyle olmalı. İstanbul’un bir dokusu ve güzelliği vardır. Berlin’de bu yok. Ancak bugün Berlin dünyanın sanat merkezi ve Avrupa’nın en zengin ülkelerinden birisidir.

– Kültür sanatın olmadığı yerde ancak beton binaları görürsünüz. Yurtdışında Kartal Belediyesi’ni izleyeler var. Çünkü yurt dışındaki insanlar Kartal Belediyesi’nin internet sitesine girdiğinde sanatçılarının eserlerini görebiliyorlar. Ya Kartal kendi içinde bir kasaba olmaya devam edecek ya da Kartal kültür ve sanatın Anadolu yakasının merkezi olacak.

x