Erzurum bugün yaşanabilir olmaktan resmen çıkmıştır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, seçim çalışmalarını Pasinler ilçesine bağlı Altınbaşak köyünde sürdürdü.

Köy sakinleriyle bir araya gelen Prof. Dr. Kamil Aydın, 30 Mart’ta yapılacak olan mahalli seçimlerin Erzurum ve tüm ilçeleri için bir dönüm noktası olabilmesi için MHP kadrolarının desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Erzurum’un halen daha stratejik bir kalkınma planının bulunmadığını dile getiren Prof. Dr. Kamil Aydın, “İlçelerimizi de dahil etmek suretiyle maalesef bu şehrin bir kalkınma planı yok. Şehrin beklentileri, öncelikleri ve potansiyellerine yönelik olarak hazırlanmış ne bir plan var, ne de bir program. Böyle bir planınız yoksa şehrin beklentilerine cevap veremezsiniz, ürettiğiniz hizmetlerde ihtiyaca uygunluk ölçüsünü belirleyemezsiniz. Şehrin tarım, hayvancılık, eğitim, sağlık, turizm, kültür ve daha birçok alandaki potansiyellerinin farkında değilseniz, bu potansiyelleri değerlendiremezsiniz, katma değer üretemezsiniz. İşte bugünkü manzara bundan ibarettir. Şehrin ihtiyaçlarını bilmeden ve beklentilerine kulak vermeden yapılan işler yüzünden Erzurum bugün yaşanabilir olmaktan resmen çıkmıştır. İşte biz şehrin bu makus talihini değiştirmeye talibiz. Şehrin önüne öncelikle bir yol haritası koymaya ve bu harita doğrultusunda doğru yere doğru hizmetleri götürmeye talibiz. Şehir merkezini, ilçelerimizi, bağlı mahalle ve köylerimizi bütün hizmetlerden eşit bir biçimde istifade ettirmeye talibiz.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar