Başkan Altınok Öz: “Kadın, toplumun temelidir”

- Yorumlar

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Erzincan Mendemebaşı Köyü Derneği’nin Pendik’te düzenlediği ‘Dünya Kadınlar Günü’ gecesine katılan Başkan Altınok Öz, Dernek Başkanı Burak Köse ve dernek üyeleri tarafından büyük bir çoşkuyla karşılandı.

Başkan Altınok Öz gecede yaptığı konuşmada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdiğini hatırlatarak “ Kadınlar bu hakkı sonuna kadar kullanmalı. Kadınlar özgür, kendine güvenen bireyler olmalı. Kadınlarımız artık sadece beşik sallamasın, güçlü olsunlar istiyoruz. Annelik, elbette dünyadaki en zor iş ve en büyük bir güç. Ancak kadının annelik gücünün yanı sıra hayatın her alanlında daha güçlü olmasını istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Çünkü kadının güçlü olmadığı, ezildiği toplumların ileri gitmesi, gelişmesi beklenemez. Kadın, toplumun temelidir” dedi.

Başkan Öz Kadınlar Gününde Öğretmenlerle Buluştu

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, dernek ziyaretinin ardından Zekeriya Göçer İlköğretim Okulu’nun düzenlediği Kadınlar Günü eğlencesine katıldı. Başkan Altınok Öz burada da yoğun bir ilgiyle ve destekle karşılandı. Başkan Altınok Öz, burada yaptığı konuşmada, kadınların çalışma ve üretimin her noktasında bulunması gerektiğine işaret ederek “ Kadınlar üretmeli. Üretimin her aşamasında olmalı. Koca esaretindeki kadınlar şiddete maruz kalırlar. Geçtiğimiz aylarda kadına yönelik şiddet artmıştır. Kadına yönelik şiddetin durması için kadınların kendilerini yetiştirmeleri gerekir” dedi.

Başkan Öz Gümüşhanelilerle Biraraya Geldi

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Gümüşhane Sinanlı Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin gerçekleştirdiği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğinde de Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı, kadınlarla ve dernek yöneticileriyle sohbet etti.

Başkan Altınok Öz, ‘Kartal’da Kadının Adı Var’ diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Kartal’da artık kadının adı var. Kartal Belediyesi olarak açmış olduğumuz kurslara katılarak meslek sahibi oluyorlar. Bazıları kendi işini kurarak iş yaşamına adım atıyor. Ekonomik özgürlüklerini kazanmış, özgür bireyler haline gelebiliyor ve kendi hayatları hakkında sadece kendileri söz sahibi olabiliyorlar” dedi.

Altınok Öz Erzincan Tanyeri Derneği Kadınları Kolunun Eğlencesine Katıldı

Altınok Öz, Erzincan Tanyeri Nahiyesi Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kadın Kolları tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamasına katıldı.

Büklü Düğün Salonu’nda yapılan kutlamaya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülseren Böyüktaş , Kartal Cemevi Başkanı İsmail Selvi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.

Kadınların hayatın bütün alanlarında etkin olmaları gerektiğine vurgu yapan Başkan Öz, Tanyerili Kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlayarak “Aile kurumunun temel taşı‚ değerlerimizin temsilcisi‚ taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların‚ hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak‚ her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek‚ yalnızca kadınlarımızın değil tüm toplumun sorumluluğudur. Bütün bu mücadelelere ve kazanımlara rağmen, eğitimli de olsa eğitimsiz de olsa, ülke gelişmiş de olsa, gelişmemiş de olsa kadınlara yönelik baskı, şiddet, cinsel ayrım gibi haksızlıklar halen devam etmektedir. Biz her zaman kadınlarımızın yanındayız ve belediye olarak da kadınlara yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadın Ürünleri Pazarı, Kadın Danışma Merkezimiz, Kadın Konukevi, Kartal Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi, Çocuk Gelişim Merkezlerimiz ve kadınlara yönelik yaptığımız eğitimler, atölyelerimiz ile onlara destek oluyoruz, olacağız” dedi.

Erzincan Tanyeri Nahiyesi Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Rıza Fındık, Başkan Altınok Öz’e, verdiği destek ve derneğin kutlamasına katıldığı için teşekkür etti.

x