Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü’nden okullara şok yazı

- Yorumlar

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, okullara gönderdiği yazıda öğretmenlerden devlet büyüklerine saygılı davranmalarını ve siyasi içerikli konuşmalar yapmamalarını istedi.

Eğitim Sen: Öğretmenlik, sadece okuma yazma öğretmek değildir.

İstanbul Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara yazı göndererek öğretmenlerin ‘devlet büyüklerine saygılı davranmasını ve siyasi içerikli konuşmalar yapmamalarını’ istedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu tarafından gönderilen yazıda, öğretmenlerin devlet büyüklerine ve değer yargılarına saygısızlık ettiği, siyasi içerikli konuşmalar yaptığına dair yazılı ve sözlü şikayetler yapıldığı kaydedildi. Müdür Arslanoğlu, okul müdürlerinin bu konuda öğretmenleri ve öğrencileri uyarmasını talep etti. Gönderilen yazının imza karşılığı tebliğ edilmesi için gereği rica edildi.

‘ÖĞRETMENLERİ UYARINIZ’

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu’nun imzalı yazısında yer alan ifadeler şu şekilde:

Devlet büyüklerimize ya da değer yargılarımıza saygısızlık yapıldığı, siyasi içerikli konuşmalar yapıldığı ve benzeri faaliyetler sergilendiği bazı öğretmenlerin veliler ile tanışma bahanesi ile evlere ziyaret yaparak, siyasi çalışmalarda bulunduğu hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze yazılı ve sözlü şikayetler gelmektedir. Okul/kurum müdürü arkadaşlarımın, öğretmen ve öğrencilerimizin bu tür yanlışlara düşmemeleri hususunda gerekli uyarıyı yapmaları, ‘Okulu okul müdürü yönetir’ ilkesinden hareketle daha dikkatli olmalarını rica ederim.

‘GÖREVİMİZ İNSAN YETİŞTİRMEK’

Eğitim Sen 5 No’lu Şube Başkanı Mehmet Aydoğan, “Berkin Elvan’ın yaşamını kaybettiği bir dönemde böyle bir yazının öğretmenlere iletilmesi kabul edilemez. Devlet büyükleri olarak tabir edilen AK Parti hükümetini böyle bir olayda eleştirmeyeceksek ne zaman, nerede eleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerin tek görevinin okuma yazma öğretmek olmadığını kaydeden Aydoğan, “Biz sınıflarımızda, öğretmenler odasında memleketin durumunu da konuşacağız.

Sadece okuma yazma öğretmiyoruz. En temel görevlerimizden biri iyi yurttaş, sorumlu insan yetiştirmektir” diye konuştu.

Haber: Serbay Mansuroğlu

x