TKP Kartal’dan Kartal AK Parti’ye: Halkın tepkisini sindirmek zor olsa gerek!

- Yorumlar

TKP Kartal İlçe Örgünü basına yazılı açıklama yaparak AK Parti Kartal yönetimine tepki gösterdi.  TKP yayınladığı basın açıklamasında AK Parti’ye cevap verdi.

HALK’IN TEPKİSİNİ ”SİNDİRMEK” ZOR OLSA GEREK!

Haziran 2013’te Türkiye halkından okkalı bir tokat yedikten sonra kendini toparlayamayan, halkın meşru mücadelesi ile baş edemeyen, baş edemeyince provokasyonlardan medet ummaya başlayan ve derinleşen siyasi krizle beraber hızla iktidardan düşme aşamasına gelen AK Parti ülkenin her yerinde halkın tepkisi ile karşılanmaya devam ediyor.
15 Mart Cumartesi günü Kartal Meydanı’nda açtıkları stand da utanmadan, sıkılmadan, yüzsüzce ve sırıtarak Kartal halkına yalanlarını sıralayacaklarını zanneden, hırsız, gerici, halk düşmanı ve çocuk katili iktidarın temsilcileri Berkin’in yaşıtı liseli gençlerin ve halkın tepkisi sonrasında meydanı terk etmek zorunda kalmışlardır.
Halkımız çizdiği kırmızı çizgiden bir adım geri atmayacağını, AK Parti diktatörlüğünü yıkacağını bir kez daha ilan etmiştir.
Direnen, boyun eğmeyen ve hesap soran halkı gördükçe sinirlenen ve çaresizce polisin arkasına saklanan AK Parti’liler her zaman yaptıkları gibi, yalana başvurmakta ve AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı aracılığıyla yayımladığı açıklamada Kartal’ın gencini, yaşlısını, kadınını, emekçisini, sosyalistini ”marjinal” ilan etmek istemektedir.
Boşa uğraşıyorsunuz, artık yemezler!
Çünkü bugün artık tek ve gerçek marjinallik, bir çete örgütlenmesi olarak gayrimeşru bir hükümet olan AK Parti ve onun halka dönük saldırılarıdır.
Halkımız korku duvarını yıkalı çok oluyor, sanıyorlar ki sokağa çıkan halk provokasyonlarla, eli sopalıların saldırıları ile evlerine geri dönecektir.
Fakat nafile!
Büyük bir gümbürtü ile yıkılan korku duvarının altında kalacak olan ise kendileridir.
Korkuları, işledikleri suçlarının hesabının halk tarafından kesilecek olmasındandır.
Korkuları, Türkiye halkının hesaplaşma için direnmeye ve örgütlenmeye devam etmesindendir.
Gencecik yaşta katlettikleri Ali İsmail’in, Ethem’in, Mehmet’in, Abdocan’ın, Ahmet’in, Hasan Ferit’in, Medeni’nin ve Berkin’in hesabını ödemeden sıvışacaklarını düşünüyorlar ise yanılacaklarını bilmeleri gerekir.
Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kartal’da da halk sol seçeneği güçlendirecek ve örgütlenecektir.

Türkiye Komünist Partisi Kartal İlçe Örgütü

x