Başkan Altınok Öz Esentepe esnafını ziyaret etti

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Esentepe Mahallesi İnönü Caddesi’nde halkla buluştu.
İnönü Caddesi’ndeki işyerlerini ziyaret eden Başkan Altınok Öz, esnafla sohbet etti, tek tek tokalaştı. Esentepe İnönü Caddesi’nde esnafın yanı sıra vatandaşlarla da bir araya gelen Başkan Altınok Öz, ilgi ve destekle karşılandı.

Esnaf ve vatandaşlarla sohbeti sırasında projelerini de anlatan Başkan Altınok Öz, 5 yıldır Kartal’ı halkla birlikte yönettiklerini, “önce insan” diyerek yeni projeler hayata geçirdiklerini ve aynı anlayışla yola devam edeceklerini söyledi.

“Yeni Muhtarlık Binalarımızla Hizmet Kalitesini Arttırdık”

Kartal halkının daha iyi koşullarda hizmet alabilmesi için çalıştıklarını belirten Başkan Op. Dr. Altınok Öz, her ay düzenli toplantılar yaparak mahalle sorunlarını dinlediği ve çözüme ulaşılması için gerekli çalışmaların yapılması konusunda yardımcı olduğu muhtarların çalışma alanlarına yenilerini eklediklerini belirtti.

Kartal Belediyesi tarafından yaptırılan 4 yeni muhtarlık binasından birinin Esentepe İnönü Caddesi Hakan Sokak’ta bulunduğunu hatırlatan Başkan Öz, halkın daha iyi koşullarda, rahat, huzurlu ve gönül rahatlığı içinde her türlü hizmeti alabilmeleri için önümüzdeki dönem de gerekenlerin yapılacağını ifade etti.

“Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yaptık”

Çocuk ağız sağlığının göz ardı edilmemesi gereken bir konu olduğuna dikkat çeken Başkan Altınok Öz,
“Çocuklarımız, ağız sağlığına önem vermeyi alışkanlık edinsinler, bu konuda bilinçli olsunlar diye Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni açtık. Burada, 7-12 yaş grubundaki çocukların ağız ve diş sağlığının takip ve tedavisi ücretsiz yapılacak” dedi.

“Büklü Parkı Kartal’a Yakışır Örnek Bir Park Oldu”

Kartal’da 5 yılda yeşil alanları iki kat arttırdıklarını belirten Başkan Altınok Öz, “Göreve gelir gelmez, Kartal’da park ve yeşil alanların artması için çalıştım. 5 yılda Kartal genelinde 51 yeni park yaptık. Kartal’ın daha birçok yerinde park projemiz önümüzdeki dönemde gerçekleşecek. Hedefimiz, Kartal’ı yeşil alan konusunda dünya standartlarına yaklaştırmak. 2013 yılında Kartal’ın en büyük parkı olan Mehmet Ali Bükü Parkı’nı CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte hizmete açtık. Ayrıca 2010 yılında Kartal Belediye Spor’a ait 5000 metrekarelik bir futbol sahası yaptık” dedi.

x