Başkan Altınok Öz’den Kalespor’a ziyaret

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Topselvi’de bulunan Afyon Kale Spor Kulübü Derneği’ni ziyaret etti. Derneğin lokalinde gerçekleşen buluşmada Başkan Altınok Öz, Kartal’da yapılanları ve yapılacakları anlattı.

Kentsel dönüşüm konusunda Kartal Belediyesi’nin 5 yılda yaptığı çalışmaların örnek teşkil edecek nitelikte olduğunu söyleyerek, dönüşümün her şeklinin Kartal’da uygulandığını belirten Başkan Altınok Öz, “2009 yılından bu yana sitelerle, mahallelerle deprem dönüşümü ve yerinde dönüşüm toplantıları yapıyoruz. Dönüşümün her şekli Kartal’da uygulanıyor. Önemli derecede deneyim sahibi olduk. Deprem dönüşüm ve yerinde dönüşüm olarak Türkiye’de dönüşümü en iyi bilen Kartal Belediyesi’dir. Vatandaşlarımız kandırılmasın diye Kartal Belediyesi resmi internet sitesinde 43 sayfalık ‘Deprem Dönüşüm Sözleşme Taslağı’ hazırladık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na da o sözleşme taslağını Kartal Belediyesi verdi. Bunun üstüne şimdiye kadar daha iyi bir sözleşme taslağı çıkmadı. Bu taslak vatandaşımızın her türlü hakkını koruyacak. Ayrıca bugüne kadar yaptığımız tüm toplantıları deşifre ederek bir kitap haline getirdik. Deprem ve kentsel dönüşüme arkanızı dönmeyin” adını taşıyan kitap, hem vatandaşlar, hem şehir planlayıcıları, hem de yerel yöneticiler için bir kaynak oldu.” diye konuştu.

“Kartal’da Park ve Yeşil Alanları % 88 Arttırdık”

Kartal’da yeşil alanları, göreve geldikleri günden bu yana % 88 arttırdıklarını belirten Başkan Altınok Öz,
“İlçemizde yeşil alan ve park sayımızı arttırmak öncelikli hedeflerimizden biriydi. Hedefimizi tam olarak gerçekleştiremedik ancak büyük yol aldık. Kartal’da 51 yeni park yaptık, mevcut parklarımızı yeniledik. Parklarımızda güneş aydınlatma sistemi uygulamaya başladık. Ayrıca parklarımız, hem daha tasarruflu hem de verimi yüksek Otomatik Sulama Sistemi ile sulanıyor. Önümüzdeki dönemde amacımız, Kartal’ı daha yeşil bir kent haline getirmek” dedi.

“Muhtarlarla Her Ay Sorunlara Çözüm Ürettik”

Sosyal Belediyecilikten yana olduklarını ve bu anlayışla çalıştıklarını belirten Başkan Altınok Öz, ilçede mahallelerin sorunlarını konuşmak ve çözüm üretmek için 5 yıldır her ay muhtarlarla düzenli toplandıklarını ifade etti. Başkan Altınok Öz, “Sivil toplum örgütlerinin en önemli ayağı muhtarlar. Alana hakimiyetimiz, muhtarlarımız sayesinde olmuştur. Onlardan aldığımız bilgilerle çok güzel hizmetlere imza attık.” dedi.

Afyon Kale Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Yüksel Tokmak ise tüm üyeler adına Başkan Altınok Öz’e ziyareti dolayısıyla teşekkür etti.

x