Okullar arası atık toplama yarışmasında sonuçlar belli oldu

- Yorumlar

Kartal Belediyesi’nin düzenlediği “Okullar arası Elektronik Atık Toplama Yarışması” sonuçlandı. Kartal’da çevre bilinci ve geri dönüşüm konusundaki tüm çalışmaları destekleyen ve Kartal’da çevreye duyarlı bir gençlik yetişmesi için yapılan projelere öncelik tanıyan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, gençleri teşvik etmek amacıyla yapılan tüm etkinliklerin sürdürüleceğini ifade etti.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün Kartal ilçesindeki okullar arasında 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk yarısında okullarda elektronik atıkların (kullanım ömrünü tamamlamış veya modası geçmiş olan bilgisayar, cep telefonu, televizyon, radyo, beyaz eşya, elektrikli aletler, spor aletleri gibi) toplanmasına yönelik başlattığı yarışmada okullar bilgisayarlarına kavuştu.

2 Ekim 2013 – 28 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışmada Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında Kartal Belediyesi ve yetkilendirilmiş kuruluş Altaş Yapı Sanayi ve Temizlik Hizmetleri Tic. A.Ş. işbirliği ile okullarda en çok elektronik atık toplayan (ağırlıkça-kg) ilk üç okul ödüllendirildi.

Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Mete, geri dönüşüm konusunda ilçede okulların gösterdiği ilgiye teşekkür etti.

Yapılan yarışma sonucunda 1. Cevizli İlköğretim Okulu, 2. Hüseyin Ağırman Meslek Lisesi, 3. Kartal Anadolu Lisesi oldu. Okullar ödüllerini Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Fügen Mavi ve Turgut Mermertaş’ın elinden aldılar. Kartal Belediyesi tarafından birinci olan okula ödül olarak, bilgisayar sınıfı kurulmasına katkı sağlamak üzere 10 adet bilgisayar, ikinci olan okula 2 adet bilgisayar, üçüncü olan okula ise 1 adet bilgisayar verildi.

x