Kartalspor’un basını yalan haber yapmakla suçlayan açıklamasına tapeli yanıt!

- Yorumlar

Kartal’ın gündemine bomba gibi düşen “Kartalsporlu futbolculardan Temurhan Yıldız’a prim tepkisi!” başlıklı haberin yankıları devam ediyor.

Ak Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Av.Temurhan Yıldız’ın Kartalspor’un Pendikspor karşılaşması öncesi Kartalsporlu futbolculara verdiği galibiyet pirim sözünü tutmadığı yönündeki iddiaları anlatan haberden sonra konunun muhataplarından bir bir açıklamalar geldi. Kartalspor asbaşkanı Murat Aygün yaptığı açıklamada “Söz Konusu Olan  ve Bazı İnternet  Gazetelerinde Yer Alan PRİM KONUŞMASI TELAFFUZ EDİLMEMİŞ ve  PRİM KONUSU GÜNDEME GELMEMİŞTİR.Bu Sitelerde Yer Alan 3.000 TL PRİM  VAADİNDE Bulunulduğu  Haberleri  GERÇEK DIŞI VE YALAN HABERLERDİR. diyerek Kartal’ın en önemli basın kuruluşlarını yalan haber yapmakla itham etti. Bir açıklama da AK Parti kanadından yapılarak “Söz Konusu  Bazı Haber Sitelerinde  Yazıldığı Gibi  Prim Açıklaması Yapılmamış  Belirli Bir Yardım Yapılmasının Ardından  30 Mart Seçimleri  Sonrası Sıkıntıların  Giderileceği  konuşmasını gerçekleştirmiştir.” denilmiştir.

İşte Temurhan Yıldız ile Kartalsporlu futbolcular arasında geçen konuşmanın tapeleri

 

Temurhan Yıldız: “İnşallah bu maçı hep beraber alacaz, biz de o maçla ilgili, çok önemli bir maçtır, demek ki nasip bizeymiş, O MAÇIN PRİMLERİ DE BİZE AİT (Futbolculardan yoğun alkış). Arkadaşlar bu maçı alırsak, bu maçı alırsak, Kartal yeniden yüselişe geçecek ve playof şansımızı da artırıcaz ve playof şansımızı arttırdığımız zaman daha hedefli bir takım haline geleceğiz. Hedefli takım başarılı bir takımdır, hedefsiz takımın hocamız için de. Yeter ki siz Pendik maçında Kartal-Pendik arasındaki maç, seyircisiyle eminim ki çok iyi olacaktır, gelicektir, biz de maça gelecez, biz de maça gelecez inşallah, O MAÇIN, DERBİ MAÇIN PRİMLERİ DE BİZE AİTTİR, YETER Kİ SİZ KAZANIN, başarılı olmak için mücadele edin.

Futbolcular: Başkanım o zaman prim 3000 lira olsun ( gülüşmeler oluyor bu esnada )

Temurhan Yıldız: Evet, bak Tokatspor maçına geldim, bilmiyorum kime kızdınız, içeriye girdim 2-1 mağluptu, çıkarken 6-2 galipti kardeşim. ( gülüşmeler oluyor bu esnade ). Yani futbol böyle.

Futbolcular: Başkanım onun da bir sözünü alalım şimdiden.

Temurhan Yıldız: neyin?

Futbolcular: Pendik maçının primi 3000 lira olsun

Temurhan Yıldız: 6 gol mü gelecek gene?

Futbolcular: İnşallah

Temurhan Yıldız: Yeter ki kazanın kardeşim.

Futbolcular: Tamam o sözü aldık.

Temurhan Yıldız: Şuna emin olun Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak buna inanın.

Ey Kartalspor Asbaşkanı Murat Aygün!

Prim konuşmalarının ayan beyan yapıldığı ortadadır. Bu konuşmaları alttaki videodan izleyebilirsiniz. Kartalspor asbaşkanı Murat Aygün “Söz Konusu Olan  ve Bazı İnternet  Gazetelerinde Yer Alan PRİM KONUŞMASI TELAFFUZ EDİLMEMİŞ ve  PRİM KONUSU GÜNDEME GELMEMİŞTİR.Bu Sitelerde Yer Alan 3.000 TL PRİM  VAADİNDE Bulunulduğu  Haberleri  GERÇEK DIŞI VE YALAN HABERLERDİR.şeklindeki açıklamasında Kartal’ın en önemli basın kuruluşlarını yalancılıkla suçlayarak neyi amaçlamaktadır? Kartalsporlu futbolcuların ve teknik ekibinin haklarını her defasında savunan Kartal basınından özür dilemeyi düşünmekte midir? Aynı şekilde tapeler ve video çok açık şekilde prim konuşması yapıldığını gösterirken AK Parti’nin de haberimizi yalanlayan açıklama yapması kamuoyunu yanlış yönlendirmemekte midir?. AK Parti olarak basın açıklamanızı geri çekmeyi düşünüyor musunuz?

Konuşmaların videosu: (Tapeler 4.dakika itibari iledir)

 

2014-03-22_16h42_05

 

2014-03-22_16h44_40

Kaynaklar:

  1. Anadolu Sürmanşet: Temurhan Yıldız’a prim te pkisi
  2. Kartal 24: Kartalsporlu futbolculardan Temurhan Yıldız’a prim tepkisi!
  3. Kent 34: Temurhan Yıldız’dan Kartalspor’a destek ziyareti (Video haber)
  4. Kartal 24: Temurhan Yıldız Kartalspor’a prim sözü verdi mi vermedi mi? (Video)
  5. Kartal Gazetesi: Av.Temurhan Yıldız’dan Kartal spora Pirim Dopingi
  6. Kartal Gündem: PRİM POLEMİĞİNE KARTAL SPORDAN AÇIKLAMA
  7. Kartal Gündem: KARTAL AK Parti İLÇE BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

 

2014-03-22_17h32_54

2014-03-22_16h50_04

x