Kartalspor’dan Temurhan Yıldız açıklaması hakkında yalanlama

- Yorumlar

Kartal’ın gündemine bomba gibi düşen “Kartalsporlu futbolculardan Temurhan Yıldız’a prim tepkisi!” başlıklı haberin yankıları devam ediyor.

Haberde Ak Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Av.Temurhan Yıldız’ın Kartalspor’un Pendikspor karşılaşması öncesi Kartalsporlu futbolculara verdiği galibiyet pirim sözünü tutmadığı yönündeki iddialar kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Bir gazetede Kartalspor Asbaşkanı Murat Aygün tarafından yapıldığı iddia edilen bir basın açıklaması “Kartalspor’dan prim polemiğine açıklama” başlığı ile yayınlanmış ve Kartal’ın en önemli basın kuruluşları yalan haber yapmakla itham edilmişti.

Bu itham hakkında Kartal 24 internet haber sitesi haklı bir tepki göstererek, bu adresten Kartal 24 Medya Grubu adına konuya ilişkin açıklama yapılmış, bahsedilen ithamın haksızlık olduğu ve yayınlanan haberde yalan bulunmadığı kanıtlarıyla ifade edilmişti.

Gelen tepkiler üzerine Kartalspor yönetiminden resmi bir açıklama yapılarak, Asbaşkan Murat Aygün tarafından yapıldığı söylenen açıklamanın Kartalspor’a ve yöneticilerine ait olmadığını belirttiler.

İşte Kartalspor tarafından yapılan resmi açıklama:

Son iki gündür futbol takımımız deplasmanda oynayacağı maç dolayısıyla Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bulunmaktadır.

Yöneticilerimizde bu karşılaşma için takımla birlikte Cuma gününden Turgut’lu ya hareket ettiğinden dolayı hiçbir gazete veya internet haber sitesine açıklama yapmamış, beyanda bulunmamışlardır.

Bazı haber sitelerinde yöneticilerimizin yaptığı iddia edilen açıklamaları okumaktayız. Bu açıklamaların, yöneticilerimiz tarafından yapılmadığını belirtir, gerekli görüldüğünde bu tür açıklamaları kulübümüzün resmi yayın organlarından yapacağımızı ve aynı zamanda kulübümüz tarafından basına servis edileceğini kamuoyunun dikkatine sunarız.

Kartalspor Yönetim Kurulu

Öte yandan, Kartalspor tarafından yapıldığı söylenen açıklama Kartal Gündem’e ait bu adresten, AK Parti tarafından yapıldığı söylenen açıklama ise bu adresten yayınlanmıştı. Açıklamalar Facebook gibi ortamlarda yoğun paylaşılarak Kartal 24’e karşı itibar suikastı yapılmaya çalışılmıştı.

Bugün Kartal 24’de konuya ilişkin bu adresten yayınlanan tepki haberinden sonra Kartalspor bu adresten resmi bir açıklama yaparak tartışmalara bahis olan ve Aygün tarafından yapıldığı söylenen açıklamaların Kartalspor’a ait olmadığını belirttiler. Ayrıca aynı gazetede AK Parti adına da benzer bir basın açıklaması yayınlanmıştı. AK Parti’den konuya ilişkin açıklama gelip gelmeyeceği merak konusu.

Ekran görüntüleri için kaynak linkler:

 

Kaynaklar:

  1. Anadolu Sürmanşet: Temurhan Yıldız’a prim te pkisi
  2. Kartal 24: Kartalsporlu futbolculardan Temurhan Yıldız’a prim tepkisi!
  3. Kent 34: Temurhan Yıldız’dan Kartalspor’a destek ziyareti (Video haber)
  4. Kartal 24: Temurhan Yıldız Kartalspor’a prim sözü verdi mi vermedi mi? (Video)
  5. Kartal Gazetesi: Av.Temurhan Yıldız’dan Kartal spora Pirim Dopingi
  6. Kartal Gündem: PRİM POLEMİĞİNE KARTAL SPORDAN AÇIKLAMA
  7. Kartal Gündem: KARTAL AK Parti İLÇE BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA
  8. Kartalspor: Kamuoyuna duyurulur

x