Kartal 24 yaptığı haberlerle kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesinin önüne geçiyor

- Yorumlar

Etik, doğru, inanç ve değerlere saygılı haberciliği rehber eden Kartal 24 yapmış olduğu haberlerle kamuoyunun yanlış bildirilmesinin önüne geçmektedir.

Siyaset öncelikli olarak toplumu yönetme iddiasıdır

Siyasette yönetici ve karar alma makamında olanlar yaptığı eylem ve açıklamalarda daima sorumluluk ve hesap verilebilirlik olgusuyla karşı karşıya kalacağını asla unutmamalıdır.

Bizler toplum ve kamu vicdanı adına haber yapmakta ve bu alanda yapılan tüm davranışlardan / söylemlerden haber çıkarmakta ve bunu kamuoyunun çıkarları adına sorgulamaktayız.

Geçtiğimiz hafta Ak Parti Kartal  Belediye Başkan Adayı Temurhan Yıldız’ın Kartalspor’a, sporcu ve yöneticilere yönelik yapılan  ziyarette ifade edilen sözlerin video kayıtları yapmış olduğumuz haberde verilmesine rağmen bu adresten ilçe teşkilatı tarafından yapıldığı iddia edilen basın açıklamasında,ziyaret esnasında kullanılan ifadelerin kullanılmamış olduğu ifade edilmiş, yani açıkça yapmış olduğumuz haber yalanlamaya çalışılarak kamuoyunda  gazetemize yönelik olumsuz algının oluşturulması amaçlanmaktadır.

Kartal 24’e yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan algı operasyonu ve itibar suikastı denemesinde Kartalspor ve AK Parti’den yapıldığı iddia edilen açıklamalar kullanılmış olup, Kartalspor adına yapıldığı iddia edilerek kullanılan açıklama hakkında Kartalspor’dan resmi bir açıklama yapılarak ilgili açıklama yalanlanmıştır.

Kartalspor’un bu adresten yapıldığı iddia edilen “prim konusu gündeme gelmemiş / yapılan haberler yalandır” açıklaması Kartalspor’dan bu adreste yapılan resmi açıklama ile yalanlanmıştır. AK Parti’nin bu adresten yaptığı iddia edilen açıklamada “Prim mevzusu konuşulmamıştır.” denmekte. Oysa bu adresten yayınlanan tapelere ve video görüntülerine göre, Temurhan Yıldız prim meselesi hakkında konuşuyor. AK Parti’nin yapmış olduğu iddia edilen açıklamalar tape ve videolarla zıt durumdadır, tıpkı Kartalspor’un yaptığı iddia edilen açıklama gibi. Kartalspor kamu oyuna olan borcunu ödeyerek bu açıklamayı yalanlamıştır. AK Parti tarafından bu açıklama hakkında resmi açıklama yapılıp yapılmayacağı merak konusu.

Ekran görüntüleri için kaynak linkler:

Kaynaklar:

  1. Anadolu Sürmanşet: Temurhan Yıldız’a prim te pkisi
  2. Kartal 24: Kartalsporlu futbolculardan Temurhan Yıldız’a prim tepkisi!
  3. Kent 34: Temurhan Yıldız’dan Kartalspor’a destek ziyareti (Video haber)
  4. Kartal 24: Temurhan Yıldız Kartalspor’a prim sözü verdi mi vermedi mi? (Video)
  5. Kartal Gazetesi: Av.Temurhan Yıldız’dan Kartal spora Pirim Dopingi
  6. Kartal Gündem: PRİM POLEMİĞİNE KARTAL SPORDAN AÇIKLAMA
  7. Kartal Gündem: KARTAL AK Parti İLÇE BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA
  8. Kartalspor: Kamuoyuna duyurulur
  9. Kartal 24: Kartalspor’dan Temurhan Yıldız açıklaması hakkında yalanlama

x