Başkan Altınok Öz Erzurum Göreşkenlilerle bir araya geldi

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Erzurum Şenkaya Göreşken Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği üyeleriyle kahvaltıda buluştu. Dernek Başkanı Çağlar Gedik ve Göreşkenlilerin ilgi ve sevgiyle karşıladığı Başkan Altınok Öz, dernek üyeleriyle Kartal’da hayata geçirilen ve geçirilecek olan projeleri paylaştı. 5 yılda 230 projeyi hayata geçirdiklerine dikkat çeken Başkan Altınok Öz, engelli, kadın, çocuk, yaşlı, genç her kesime hizmet götürdüklerini belirtti.

“Kartal’da Engelli Vatandaşlarımız İçin Engelsiz Bir Yaşam Hedefledik”

Kartal’da engellilerin engelsiz bir yaşam sürmeleri için Engelsiz Bilgi Evi, Engelsiz Üretim Atölyesi gibi birçok projeyi uyguladıklarını belirten Başkan Altınok Öz, “Görme Engelli ve Omurilik Felçli vatandaşlarımız için son teknoloji yazılım ve donanımların kullanıldığı Engelsiz Bilgi Evi’mizi hizmete açtık. Engelsiz Bilgi Evi ile engellilere tüm bilgi kaynaklarına ulaşabilecekleri bir alan yaratmış olduk. Ekran okuyucu programlar için özel olarak tasarlanmış web sitemiz sayesinde engellilerimizin, haberlere, etkinliklere, duyurulara ve kurumumuz ile ilgili bilgilere kolayca ulaşmalarını sağladık. 27 bini aşkın kullanıcı tarafından ziyaret edilen sitemiz ge.kartal.bel.tr adresinde hizmete devam ediyor. Engellilerimizin yeteneklerini keşfettiği ve üretime dönüştürebildiği Engelsiz Üretim Atölyesi oluşturduk. Engellilerimiz, makrome ve alt dalları, pazar filesi gibi birçok el becerisi gerektiren ürünü üretmeyi öğrenirken, el emeği ürünlerini, Pazar günleri de Ekolojik pazarımızda tüketicilere ulaştırarak gelir elde ediyorlar. Engelli vatandaşlarımızı her adımda özgür kılmayı hedefleyen projelerimizden olan Akülü Araç Şarj Dolum İstasyonu’yla, engelli vatandaşlarımız gidecekleri yere ulaşma konusunda yolda kalma kaygısı yaşamaksızın akülü araçlarını şarj edebiliyorlar. İlkini Kartal Meydanı’nda hizmete açtığımız Akülü Araç Şarj Dolum İstasyonlarını, ilçenin farklı noktalarına yaygınlaştıracağız.” diye konuştu.

“Kartal’da Sanat ve Sporda da Engel Tanımadık”

Kartal’da sanat ve spor alanında da engelleri kaldırdıklarını, engel tanımadıklarını belirten Başkan Altınok Öz, “ Kartal’da 2009 yılında kurduğumuz İşitme Engelliler Halk Oyunları ekibimiz, kültür ve sanat festivallerinde Kartal’ı en iyi şekilde temsil etti. Türkiye Şampiyonu olan ve Milli Takıma 6 futbolcu vererek bizleri gururlandıran İşitme Engelliler Futbol Takımımız ise Avrupa Şampiyonası’nda Kartal’ı gururlandırdı” dedi.

“Yardıma Muhtaç Ailelere Elimizi Uzattık”

Kartal’da yardıma ihtiyaç duyan ailelerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Başkan Altınok Öz, “Ekonomik problemler yaşayan ailelerimize, bütçemiz ölçeğinde belirlenen puanlama sistemi ile yoksulluk kriterleri doğrultusunda eşit ve adil bir şekilde nakdi ve gıda yardımı desteği verdik. 5 yıl içerisinde gıda, barınma ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayamayan 11 bini aşkın vatandaşımıza sosyal yardımlarda bulunarak hiçbir Kartallının üşümemesi, aç uyumaması için çalıştık. Gönül Çarşımız ile yine ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza kapılarımızı açtık. Kartal genelinde 8 noktaya yerleştirdiğimiz Oyuncak ve Kitap Kumbaraları ile paylaşmak istediklerinizi ihtiyacı olanlara ulaştırdık. Başardıklarımızı halkla birlikte yaptık, bundan sonra da aynı anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Kartal’ı hep birlikte geleceğe taşıyacağız.” dedi.

Erzurum Göreşkenliler Derneği Başkanı Çağlar Gedik de Başkan Altınok Öz’ün her zaman derneklere destek olduğunu, çalışmalarını önemsediğini, takip ettiğini belirterek dernek ve üyeler adına teşekkür etti.

x