Görüş: Toplumsal cinnetin doruğundayız

- Yorumlar

Toplumsal cinnetin doruğundayız. Her gün sizlere çok yakın çevreden trafik kazaları, cinayet ve intihar haberleri vermek durumundayız.

Günün neredeyse her saati İstanbul’da bir olay oluyor. Basına bunların sadece kriminal kısmı yansıyor. Fakat bu toplumsal sorun bizim yayınladıklarımızdan da daha beter bir durumda. Onlar sadece buz dağının görünen yüzü.

Çok fazla değil, en fazla 10 dakika gideceği yere hızlı yetişecek olan birisinin yüksek hızla gidip başkalarının hayatlarına son verecek kazalar yapması ya da sırf yol üstünde tartıştı diye bir insanın boğazını kesmesi.

Bunlar son bir ayda Kartal’da olan olaylar. Hepsini yazmama da gerek yok zaten hepsini Kartal 24’te okuyorsunuz.

Bu durum insanlarda güvenlik endişesi yaratıyor ve doğrudan yaşamlarına korku olarak yansıyor. Fakat anlamadığımız aslında bu olaylara sebep olan insanlar da aynı sizler gibi. Sizler gibi bu korkuyu yaşayan insanlar. Bu gibi olaylara sebebiyet verdikleri anda sizlerden ayrılıp birer canavara dönüşüyorlar.

Herkese sorumluluk düşüyor. Toplumdaki bu körelmeyi ve çürümeyi korkup kenara çekilerek önleyemeyiz. Korkmayıp kendimize ve çevremizdekilere çeki düzen vermemiz gerekiyor. Buna en başında arabasını kurallara uymadan kullanan herhangi bir akrabamız uyararak, silah sahibi olan herhangi bir akrabamıza silahsızlanmayı överek ya da en basitinden kendimiz bu toplumsal kurallara uyarak başlayabiliriz.

Kartal 24

x