İBB’den Pendik’e göletli meydan, Kartal Meydanı’na tuvalet

- Yorumlar

AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi insanı hayrete düşürmeye devam ediyor. Kartal’da son 5 yılda çevre adına elle tutulur bir proje gerçekleştirmeyen İBB şimdi de Pendik’e göletli, amfili ve ağaçlı meydan yapıyor. Kontrolü İBB’ye ait olan Kartal Meydanı ise beton yığını olma özelliğini sürdürüyor.

Onayını İBB’nin AK Partili Başkanı Kadir Topbaş’ın verdiği Pendik Sahil Meydan Projesi ile Pendik, 7’den 70’e gerçek anlamda herkesin sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir yatırıma ev sahipliği yapacak. 2013 yılı sonlarında yapımına başlanan meydanın 2014 ortasında bitirilmesi planlanıyor.

Pendik Sahil Meydanında seyir terası, çocuk oyun alanları, paten alanı, sergi ve gösteri alanları, kafeterya, çay bahçesi (BELTUR), kioslar ve yazlık sinema bulunuyor. Aynı zamanda meydanda, Cumartesi Pazarı’ndan Marina’ya kadar yapılacak olan kesintisiz yürüyüş yolu ile gezerken spor yapma imkânı da vatandaşların hizmetine sunulmuş olacak. Öte yandan meydana yapılacak gölet ve süs havuzu özellikle yaz aylarında sahilin cazibesini daha da arttıracak.

Kartal Meydanı’na konteyner tuvalet

kartal-meydanı-wc-tuvalet (1)

İBB Kartal Meydanında tuvalet hizmeti de veriyor

Pendik’e dev meydan projesini onaylayan Kadir Topbaş başkanlığındaki İBB Kartal Meydanı’na ise tuvalet koydurdu. Oysa tam 150 metre ileride yerleşik bir tuvalet olmasına rağmen meydanın ortasında turuncu konteyner tuvalet konarak görüntü çirkinliği yaratıldı. Esnafın da büyük tepki gösterdiği tuvaletten tam 2dk yürüme mesafesinde yerleşik bir tuvalet bulunuyor.

Kartal halkı cezalandırılıyor mu?

Kartal halkı son 5 yılda çevre ilçelerde yapılan bir çok Büyükşehir, İl Genel Meclisi ve Hükumet yatırımlarından nasibini alamadı. Bu duruma tepki gösteren insanlar ise sırf siyasi tercihlerinin AK Parti olmamasından dolayı cezalandırıldıklarını düşünmeye başladı. Meydanlarda milli irade nutukları atan Başbakan’a rağmen Kartal’a yapılan gözle görülür yatırımın AK Partili Pendik, Sancaktepe ve Sultanbeyli gibi ilçelerle karşılaştırılamayacak durumda olması Kartal halkında büyük infial yaratıyor.

Şimdiye Kadar Gerçekleşen Kısımlar

sahil projesi

sahil projesi

sahil projesi

Pendik Sahil Meydan projesi

Pendik sahil meydan projesi

Pendik sahil meydan projesi

Pendik sahil meydan projesi

Pendik sahil meydan projesi

Pendik sahil meydan projesi

Pendik sahil meydan projesi

Pendik sahil meydan projesi

x