Karşılaşmalar adlı oyun Kartal’da sergilendi

- Yorumla

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği 27 Mart Dünya Tiyatro Günü Kutlamaları kapsamında tiyatro festivali ile Kartallı vatandaşlar her gün ayrı bir tiyatro oyunu ile buluşuyor. Kısa adı BGST olan Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu tiyatro ve dansçıların sahnelediği “Karşılaşmalar oyunu Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Kartallı sanatseverlerle buluştu.

Aysel Yıldırım, Banu Açıkdeniz, İlker Yasin Keskin ve Özgür Eren’in rejisini üstelendiği “Karşılaşmalar” oyununda; üç kardeşin kesişen hikâyesi anlatılıyor. Türkiye’de, özellikle son on yılda yaşanan geçiş süreci sahneye taşınırken, yaşanan toplumsal dönüşümün farklı kesimlerdeki insanlar üzerinde yarattığı kırılma ve çelişkiler teatral bir anlatımla dans ve müzikle birleşerek sahneleniyor.

İlk defa 18.İKSV Tiyatro Festivali kapsamında seyirci ile buluşan oyun seyirci tarafından da büyük beğeni topladı. Yoğun ilgi ile izlenen oyunun sonunda, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu oyuncularına teşekkür ederek Kartal’ı simgeleyen plaketi takdim etti.

x
Yorumlar