Duru Tiyatrosu için imza kampanyası

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde yer alan Emre Kınay’ın yönettiği Duru Tiyatrosu’nun tahliye kararının geri çekilmesi için imza kampanyası başlatıldı.

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde yer alan Emre Kınay’ın yönettiği Duru Tiyatrosu’nun kapanmasına karşı imza kampanyası başlatıldı.

Dört yıldır lisede faaliyet gösteren Duru Tiyatro’nun kira sözleşmesi, Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinde yapılan bir değişiklik yüzünden tek taraflı olarak feshedilmişti. Tiyatro’nun açtığı dava olumlu sonuçlandı ve Danıştay yönetmeliğin durdurulmasına karar verdi.

Fakat okul müdürü Kamil Önalan tahliye kararını henüz geri çekmedi. Bunun üzerine başlatılan imza kampanyasında bir an önce kararın geri çekilmesi talep ediliyor.

Emre Kınay daha önce yaptığı açıklamada şöyle konuşmuştu:

“Okul yönetimince Duru Tiyatro ve bendeniz lekelenmekteyiz. Kendileri ilk başta tiyatroyu açarken onur duyduklarını belirterek ‘halk eğitimden de hocalar geliyor, süper’ dediler ama maalesef 30 Ekim’de sözleşmeyi feshettiler. Sözleşme yenilenmemesiyle ilgili olarak, sigara içilip, müzikli gürültü yapıldığını ileri sürdüler. Okulun yatakhanesiyle aramızda 500 metre mesafe var. Çocukların sağlığına zararlı görülen tiyatro muydu?”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar