‘Şeker Kral’ oyunu minik seyircilerle buluştu

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Dünya Tiyatro Günü Kutlamaları kapsamında Nihat Nadi Ülger’in yazıp yönettiği ‘Şeker Kral’ adlı oyun Kartallı minik tiyatro severlerle buluştu. Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna çocuklar büyük ilgi gösterdi. Çocuk yaşta kral olduğu için, çocukluğunu yaşamadan yaşlanan kralın soytarıları ile çocukluğunu tekrar yaşamasını anlatan oyunu çocuklar büyük bir dikkatle izlediler.
Oyun konusu: Her fırsatta oyun oynayan, sürekli salıncakta sallanan, halkını ve soytarılarını seven Şeker Kral, savaşların yerine insanların barış içinde, mutlu yaşadığı bir dünya hayal eder. Kralın veziri ise paralar, altıncıklar, yeni yeni topraklar almak için hep savaş planları yapar. Her savaş dediğinde karşısında Şeker Kral’ı bulur. Oyunun sonunda barışı bir cümle ile anlatan izleyiciler Kralın sarayında onur konuğu olur.

Oyunun sonunda minik izleyicilerle fotoğraf çektiren Şeker Kral tiyatro oyuncuları, minik seyircilerin oyundan mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağladılar.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar