Başkan Altınok Öz: Sağlık hizmetlerinde öncü belediye olduk

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Atalar Mahallesi’nde halk ve esnafla bir araya gelen Başkan Altınok Öz, işyerlerini tek tek ziyaret ederek esnafın beklentilerini dinledi, vatandaşlarla sohbet etti.

5 yılda Kartal’da herkese ve her kesime hizmet götürdüklerinin altını çizen Başkan Altınok Öz, kadın, çocuk, yaşlı, genç ve engelliler için daha birçok projeyi önümüzdeki dönemde hayata geçireceklerini söyledi.

“Her Mahalleye 1 Kreş hedefine ulaşacağız”

“Her Mahalleye 1 Kreş” hedefiyle çıktıkları yolda büyük ilerleme kaydettiklerini belirten Başkan Altınok Öz, “ Çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda okul öncesi eğitim almaları, annelerin de çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edebilmeleri için Çocuk Gelişim Merkezlerinin sayısını hızla arttırdık. Biri Atalar Mahallesi Üsküdar Caddesi’nde olmak üzere Petrol-İş, Kordonboyu, Hürriyet, Uğur Mumcu, Cumhuriyet ve Gümüşpınar mahallelerimizde 10 yeni kreş açtık, yeni dönemde kreş sayımızı daha da attırarak “Her Mahalleye 1 Kreş” hedefimize ulaşacağız.” dedi.

Atalar Sosyal ve Kültürel Tesis Alanı

Sosyal ve kültürel hizmetlere devam edeceklerini belirten Başkan Altınok Öz, “Kartal’ı Anadolu Yakası’nın merkezi yapmak hedefimiz. Bu hedefle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Projelerimizi de bu yönde hazırlıyoruz. Atalar Sosyal ve Külterel Tesis Alanı’nın tasarımı bitti, proje halinde. Onu da hayata geçireceğiz. Önce insan anlayışıyla Kartallılara hizmet vermek için çalışıyoruz.” diye konuştu.

“Sağlık Hizmetlerinde Öncü Belediye Olduk”

Bir hekim olarak sağlık hizmetlerine büyük önem verdiğine dikkat çeken Başkan Altınok Öz, “Sağlık alanında vatandaşlarımızın yanında olduk. Kartal genelinde düzenli olarak skolyoz, koah, anemi, göz, kemik yoğunluğu gibi birçok sağlık taramasını 200 bin’e yakın kişiye uyguladık, insanların farkında olmadıkları rahatsızlıkların teşhisini sağladık. Kartallılara ücretsiz poliklinik hizmeti sunduk. 2 yıl önce başlattığımız hizmetimiz ile Kartal’da ikamet eden, kronik yatağa bağımlı hasta ve 65 yaş üstü hastalarımızın evlerine misafir oluyoruz. Evde Hemşirelik hizmeti ile hastalara serum, enjeksiyon, pansuman, kan alma ve yara bakım hizmetlerini ücretsiz yapıyoruz. Ayrıca Kartal’da ikamet eden, özellikle yaşlı ve yatağa mahkûm hastalarımız, evden hastaneye veya hastaneden eve nakilde ücretsiz ambulans talep edebiliyorlar. 5 yıl içinde 6 bini aşkın yurttaşımıza ücretsiz ambulansla nakil hizmeti verdik.” dedi.

x