Kadın sağlığı eğitimi alan Kartallı kadınlar sertifikalarına kavuştu

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi ile Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı işbirliğiyle Soğanlık Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde kadın sağlığı eğitimini tamamlayan kadınlara sertifikalarını verdi.

Kartal Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü ve TAPV (Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı) tarafından hazırlanan ve 17 Şubat’ta başlayan “Kadın Sağlığı Eğitimi Programı”na katılan kadınlar, kadın sağlığına dair birçok konuda bilgilendirildi. Kartal’da yaşayan kadınların ve ailelerinin yaşam ortamlarını iyileştirecek temel koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi ve sağlık kuruluşlarından koruyucu sağlık hizmeti talebi bilincinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen programda kadınlar, “Güvenli annelik”, “Üreme sağlığını koruyucu davranışlar”, “Cinsellik”, “Haklar”, “ Çocuklar ve ergenler” gibi birçok konuda eğitim aldı.

Soğanlık Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’de Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün elinden sertifikalarını alan 11 kadın, yaşamlarına birçok katkısı olacak bu eğitimi almış ve tamamlamış olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek Başkan Altınok Öz’e teşekkür ettiler ve kadınlara yönelik eğitim çalışmalarının devamını dilediklerini belirttiler.

Başkan Altınok Öz, “5 yılda kadınlara yöneLik birçok projeyi hayata geçirdik. Kadın Ürünleri Pazarı, 10 Çocuk Gelişim Merkezimiz, halı-kilim atölyemiz gibi uygulamalarla kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatta aktif olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Kadın, toplumun temelidir. Toplum, kadınlarla ileriye gidebilir.” dedi.

x