Elazığlılar’dan Başkan Altınok Öz’e tam destek

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği geceye konuk oldu. Dernek eski başkanları Faik İçmeli ve Mehmet Güngör’ün bulunduğu geceye CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer de katıldı.

Sıcak ve samimi bir ortam da geçen gecede dernek faaliyetlerinin önemine değinen Başkan Altınok Öz, “Kartal’da dernekler bizim için çok önemli. Onların çalışmalarını her zaman destekledik. Dernekler, insanları bir araya getiren, kültürlerin yaşamasında etken olan ve paylaşımı arttıran yapılardır. Bu nedenle derneğinizde kurulduğundan beri Elazığ kültürünü memleketinden uzaklaşmış ve burada doğan çocuklarınıza yaşatırken birlik, beraberliğin de merhemi oluyor. Bizlerde, 5 yıldır derneklerle sık sık bir araya gelerek her zaman onlarla görüş alışverişinde bulunuyor, kültür ve geleneklerini beraber yaşıyoruz. Yeri geldi üstümüze düşen yardımı yapmaya çalıştık. Yeni dönemde de derneklere destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

5 yılda Kartal’da 230 projeye imza attıklarını belirten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 5 yıllık Belediye Başkanlığı ve hekimlik hayatı boyunca halkla hep iç içe olduğunu, dolayısıyla halkın sorunlarını bildiğini vurguladı. Başkan Altınok Öz, “Halkın içinden gelen bir Belediye Başkanıyım. Bu yüzden Kartal’da ‘Önce insan’ anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Sokak Hayvanları için Barınak Projemiz Engellendi”

Sokak hayvanları için büyük çaplı bir barınak projesi yaptıklarını, ancak barınağın yapılacağı arazinin kendilerine verilmediğini belirten Başkan Altınok Öz, “Hayvan barınağı projemiz ile ilgili Milli Emlak’a yaptığımız başvurumuz engellenerek olumsuz sonuçlanmıştır. Biz de Kartal genelinde kurmuş olduğumuz otomatik su ve beslenme odakları ile onların ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Yiyecek bulmada zorlandıkları zaman mama dağıtarak imdatlarına yetişiyoruz. Sokak hayvanlarımızın yaralarını sarıp bakımlarını gerçekleştiriyor ve onları hastalıklardan korumak için gereken tüm aşılarını yapıyoruz.” dedi.

“ Atık Yönetiminde Başarılı Olduk”

Kartal’da çevre adına çok önemli projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Altınok Öz, “Atık yağdan araç lastiklerine, elektronik atıktan pillere kadar tüm atıkları topluyor, geri dönüşüme kazandırıyoruz. Organik atıkları kırmızı solucanlar yardımıyla gübreye dönüştürüyoruz. Su günü ve çevre haftası etkinlikleri yapıyoruz. Yeşilin artması, çevrenin temiz olması için yürüttüğümüz çalışmalara yenilerini ekleyerek daha temiz, daha sağlıklı ve daha güzel bir çevre hedefi ile çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Kartal’a 277 bin Metrekare Yeşil Alan Kazandırdık”

2009 yılından 2014 yılına kadar Kartal’da yeşil alanları % 88 arttırdıklarını belirten Başkan Altınok Öz, “Böylelikle Kartal’ımıza yaklaşık olarak 280 bin metrekare yeşil alan kazandırmış olduk. Belediyemiz tarafından Yakacık Aydos’ta 7 dönümlük arazide oluşturulan Zabıta Ormanı’na 400 fıstık çamı fidanı diktik. Kartal Aydos Ormanı’nda çevre temizliği yaparak, doğaya atılan geri dönüştürülebilir atıkları toplayarak doğaya ve ekonomiye katkı sağladık. Kartal’da yeşil alanları arttırmak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Keyifli geçen gecenin sonunda Başkan Altınok Öz, Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerine, kendisine gösterdikleri ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederken dernek yöneticileri de Başkan Öz’e kendilerine destek verdiği için teşekkür ettiler.

BAŞKAN ALTINOK ÖZ ELAZIĞLILARLA BULUŞTU (5)

BAŞKAN ALTINOK ÖZ ELAZIĞLILARLA BULUŞTU (4)

BAŞKAN ALTINOK ÖZ ELAZIĞLILARLA BULUŞTU (3)

BAŞKAN ALTINOK ÖZ ELAZIĞLILARLA BULUŞTU (2)

BAŞKAN ALTINOK ÖZ ELAZIĞLILARLA BULUŞTU (1)

x