Erdoğan Kartal’dan “Haşhaşilere” seslendi

- Yorumlar

Recep Tayyip Erdoğan kısılan sesi nedeniyle bir gün evde dinlenmenin ardından İstanbul Kartal’da mitinge katıldı. Erdoğan’ın kısılan sesinin düzeldiği görüldü.

Kartal’dan “Haşhaşiler” adını verdiği bir gruba seslenen Erdoğan şunları kaydetti:

Malum Haşhaşiler. Ne dediniz, gereğini söylediniz değil mi? Bizim ablalarımız burada. Bizim ablalarımız rahmetle, merhametle konuşuyor. Bizim ablalarımız iftirayla değil, asla gazapla değil, yalanla değil, bizim ablalarımız yaptığımız hizmetleri anlatarak konuşuyor.

Erdoğan, 1994’te belediye başkanı olduğunda İstanbul’u ve Kartal’ı CHP’den aldıklarını belirterek, şöyle konuştu:

Kartal’da su var mıydı? Kartal’da çöpler dağ gibi miydi? Hava kirliği var mıydı? Kartal’ı hava kirliliğinden, susuzluktan, hava kirliliğinden kim kurtardı? Size diyorum ki; işte CHP kirliliktir, çöptür, susuzluktur, yolsuzluktur.

Mitingin yapıldığı alan, AK Parti flamalarıyla donatıldı. Alanın değişik yerlerine AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın posterleri asıldı. Erdoğan’ın resminin yanında, “Dik dur Başbakan’ım eğilme, Kurfalılar kefen giydi seninle”, “Karanlık aydınlıktan, yalan doğrudan kaçar, güneş yalnız olsa da etrafına ışık saçar, sen yürü Başbakan’ım, kargalar sürüyle, Kartal ‘yıldız’yla yürür”, “Sağlam irade kocaman yürek, benim ülkeme böylesi gerek” yazılı pankartlar asıldı.

x