AK troller iş başında

Önder Aytaç’ın gözaltına alındığı haberinin ardından, bazı medya organları ve Twitter’daki “AK troller” pek çok yazara linç kampanyası yaptı.

Dışişleri Bakanlığı’ndaki Suriye zirvesiyle ilgili tapelerin sızmasıyla başlatılan casusluk soruşturmasıyla ilgili ilk gözaltı gerçekleşti. Önder Aytaç’ın gözaltını alınması haberinin duyulmasından sonra Twitter’da Taraf yazarları Mehmet Baransu, Ceyda Karan ve Emre Uslu’ya yönelik linç kampanyası başlatıldı.
Gazeteci Önder Aytaç, katıldığı programda dinleme kayıtlarından haberdar olduğu intibası uyandırdığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Tekin Küçük’ün talimatıyla Aytaç’ın evine baskın düzenlendi. Evinde bulunamayan Önder Aytaç, daha sonra emniyete giderek teslim oldu. Önceki akşam gözaltına alınan Önder Aytaç, ifade vermesinin ardından serbest bırakıldı.

Aytaç ise serbest bırakıldıktan sonra katıldığı bir TV programında “Yurtdışına kaçacak mısın diye sordular. Kaçmayacağım niye kaçacağım, bu ülke benim dedim. Sabaha karşı bıraktılar. Gözaltı kararının hukuki bağlamında hiçbir anlam ifade etmiyor. Seçim sürecinde benim gibi düşünen insanlara gözdağı vermek istiyorlar. İddiaların elle tutulur hiçbir şey olmadığı sordukları sorularla ortaya çıktı” dedi.

TWİTTER’DA LİNÇ

Önder Aytaç’ın gözaltını alınması haberinin duyulmasından sonra Twitter’da Taraf yazarları Mehmet Baransu, Ceyda Karan ve Emre Uslu’ya yönelik linç kampanyası başlatıldı. Atılan Tweetlar arasında “Emre Uslu şuan gözaltında” mesajları da Nazlı Ilıcak da tutuklanacak mesajları da vardı. Yeni Şafak, Türkiye ve Star Gazeteleri Mehmet Baransu da tutuklanacak şeklinde haberler yaparak gazetelerinin internet sitelerini manşet yaptılar. Sosyal medya özerinden yapılan linç gece boyunca sürdü. Saldırılar Taraf’ın yazarlarıyla sınırlı kalmadı TARAF internet sitesi de önceki akşam ve dün yoğun bir siber saldırıya maruz kaldı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar