Bu haber Kartal’daki herkesi ama en çok AKP’lileri çıldırttı

- Yorumlar

Habermarmara’da bu bağlantıdan yayınlanan haber Kartal’daki herkesi ama en çok AK Parti’lileri çıldırttı. 1 Nisan şakası olarak gazeteci Ömer Şahin tarafından hazırlanan haber en çok AK Parti’lileri çıldırttı.

Haberi doğru sanarak okumaya başlayan AK Parti’liler önce mutluluktan havaya uçtu ancak gerçek kısa süre sonra anlaşıldı ve mutluluk üzüntüye döndü. Haberin 1 nisan şakası olduğu görünce AK Parti’liler üzüntülerine kaldıkları yerden devam etti.

İşte o haber:

Kartal’da Belediye Başkanlığı Ak Partiye Geçti.

Ak Parti Kartal İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. Seçim Kurulu oyların yeniden sayılma talebini kabul etti. Yeniden yapılan sayım sonucunda Kartal Belediye Başkanı değişti!

30 Mart tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda; CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Dr.Altınok ÖZ, ilçe seçim kurulunun kesin oy sonucuna göre 127 bin 820 oy ile Kartal Belediye Başkanı seçilmişti. Ancak 122 bin 487 oy alan Ak Parti, 6 mahallede oyların yanlış yazılması gerekçesiyle İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunarak 6 mahallenin oyların yeniden sayılmasını talep etti. Ak Partinin bu talebini oy çokluğuyla kabul eden İlçe Seçim Kurulu, oyların yeniden sayımını gerçekleştirdi. Oyların yeniden sayımını yapan İlçe Seçim Kurulu, 6 mahallede Ak Partinin gerçek oyunun 9 bin eksik yazılarak bu oyların CHP’ye yazıldığını ve Ak Partinin 6 mahalledeki oyunun 12 bin 330 olduğunu tespit etti.

Yapılan düzeltme sonucu CHP’nin oyu 127 bin 820’dan 118 bin 820’ye düşerken Ak Parti’nin oyu ise 9 bin artarak 131 bin 487’ye ulaştı. Bu sonucun ardından oy sayısı CHP Adayı Dr.Altınok Öz’ün üzerine çıkan Ak Parti Adayı Av.Temurhan YILDIZ Kartal Belediye başkanlığını kazanan isim oldu.

Öte yandan yapılan itiraz sonucu ve oyların yeniden sayılmasıyla Kartal Belediye başkanlığını kaybeden CHP’nin İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunması bekleniyor.

Tabii ne böyle bir durum var ne de Kartal’da Belediye Başkanlığı değişikliği. Neredeyse bir gelenek halini almış Nisan bir şakasını yaşatmak adına böyle bir eylemde bulunduk. Umarız Ak Parti ve CHP camiası latifemizi anlayışla karşılar.”
Dünya insanlarının birbirleri ile şakalaştığı gün. Biz de haberimizde ismi geçenlerin hoşgörüsüne sığınarak böyle bir haber yaptık. Yüzünüzden tebessüm eksilmesin. Nice 1 Nisan’lara”

 Habere yapılan bazı yorumlar

2014-04-01_07h52_44

 

2014-04-01_08h16_35

x