Kartallı tiyatro öğrencileri ilk sınavlarını verdi

- Yorumlar

Kartal Belediyesi’nin Drama ve Tiyatro okulunun öğrencileri sahnede ilk sınavlarını verdi. Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Mikenden Kız Kaçırma ya da Troya Faciası” oyununu sahneye koyan öğrenciler seyircilerden tam not aldı.

Kartal Belediyesi Sanat Yönetmeni Erdal Yıldırım’ın yazdığı ve yönettiği, Sinem Kurt’un reji asistanlığını, Asena Keskin’in kostüm tasarımını, Can Koç’un sahne amirliğini üstlendiği oyunda rol alan
Kartal Belediyesi’nin Drama ve Tiyatro okulunun öğrencileri gösterdikleri performans ile göz doldurdu.

Şerife Başağa, Can Koç, Gamze Alemdar, Hande Dumlu, Sinem Kurt, Gizem Vurun, Derya Yıldızal, Betül Akbaş, Nurcan Meral, Melike Kiper, Mehmet Tanrıöver, Bilal Özdemir, Özge Akdemir, Özge Taşyapan, Burak Gündüz, Asena Keskin, Engin Baydemir, Usame Varol ve Doğa Can’ın rol aldıkları oyunda Troya Savaşı’nın iç yüzü, insanların doyumsuzluğu, basit çıkar ilişkileri konu ediliyor. Kartal Belediye Tiyatrosu 2. Sınıf öğrencilerinin sahneye koyduğu “Mikenden Kız Kaçırma ya da Troya Faciası” oyunu izleyicilerden tarafından büyük beğeni topladı.

KARTAL BELEDİYESİ DRAMA VE TİYATRO OKULU

Kartal Belediyesi Drama ve Tiyatro Okulu; öğrencilerine iki yılı kapsayan bir eğitim veriyor. İlk yıl farkındalık, sahne bilgisi, diksiyon, beden dili, geleneksel Türk Tiyatrosu ve tiyatro tarihi dersleri, ikinci yıl ise oyun sahneleme eğitimi vererek öğrencileri hem konservatuara hazırlıyor, hem de hayat ve tiyatro alt yapılarına katkıda bulunuyor.

x