Kartalspor’un maçı TRT ŞEŞ’ten Kürtçe yayınlanacak

- Yorumlar

Bugün oynanacak Kartalspor – TKİ Tavşanlı Linyitspor maçı normalde TRT WEb tvden yayınlanacaktı. Ancak Ak Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu TRT yönetimi ile görüşerek maçın canlı yayınla TRT ŞEŞ’ten yapılmasını sağladı. Maç hem Türkçe hem de Kürtçe dil seçeneği ile sunulacak.

Kavuncu, yaptığı açıklamada, “Tavşanlı Linyitspor kullanıcı ismi ile bir taraftarımızdan, 15 Aralık 2012 tarihinde oynanacak olan Kartalspor-TKİ Tavşanlı Linyitspor karşılaşmasının TRT’den naklen yayınlamasını isteyen bir tweet aldım. Gelen bu istek üzerine TRT’de ilgili birim yetkilileri ile görüşüp canlı yayın talebimizi ilettik. Bilindiği gibi, canlı yayın programları önceden planlanılmakta, ekip, ekipman ve yayın akışı yönünden gerekli tüm hazırlıklar yapılıp programa koyulmaktadır.

Talebimiz üzerine yayın akışı tekrar gözden geçirildi, canlı yayın ekibi ve araçları ayarlandı. Karşılaşma saat 13.00 da TRT-6 (TRT Şeş) ekranlarında iki dil seçeneği ile sunulacaktır. Gönül verdiğimiz TKİ Tavşanlı Linyitspor’umuzun karşılaşmasının canlı yayınlanmasında emeği geçen TRT-6 koordinatörü Fethullah Kırşan, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve ilgili tüm kişilere teşekkür ederim” dedi.

x