Kartal önümüzdeki yıllarda Bağdat Caddesi’ni geçecek

Kartal’ın önümüzdeki yıllarda Bağdat Caddesi fiyatlarından konut satılacak bir bölge haline geleceğini belirten Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, 2013 yılında Kartal sahilde 2 önemli arazi üzerinde çalıştıklarını ve yıl içinde projeye başlayabileceklerini ifade etti.

Mesa Grup, geçtiğimiz gün düzenlenen Emlak Konut GYO’nun Kartal’daki toplam 64 bin 502 metrekare büyüklüğe ve 141 bin 896 metrekare inşaat alanına sahip arsasına satış gelir oranı için yüzde 22 ve 143 milyon TL Şirket Payı Gelir Oranı teklif etmişti.

Mesa 2013 yılında yurtiçi ve yurtdışı projelerine ağırlık vermeye hazırlanıyor. Bahçeşehir’de 250 dönüm arazi üzerine Nurol ortaklığında 1150 konut gerçekleştirecek olan firma, Ankara Çayyolu’dan Tepe İnşaat ile beraber yeni projesine de start verecek. Libya’da iki ayrı üniversite inşaatının da devam ettiği firmanın portföyünde Polonya’da inşa edilen 200 dairelik inşaat projesi de bulunuyor. Mesa’nın Polonya’da 2 bin dairelik arazisi için plan çalışmaları da sürüyor. Yine yıl içerisinde Koşuyolu, Çamlıca ve Ortaköy’de de butik projeye imza atacak olan firma, Kartal Mesa projesine de devam ediyor.