İstanbul Adalar Belediyesi’nde devir teslim töreni

- Yorumlar

Adaların yeni Belediye Başkanı Atilla Aytaç bugün görevi Mustafa Farsakoğlu’ndan devraldı. Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, belediye binasına gelişte Adalar eski Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu ve çalışma arkadaşları tarafından karşılandı.

Belediye Başkanı Atilla Aytaç’a “Hoş geldiniz” diyen ve yeni görevinde başarılar dileyen Mustafa Farsakoğlu “Bugün Ada’da ikinci bayramı yaşıyoruz. 2009’da başlayan dönüşüm ve devrim devam ediyor. Kazanan çağdaşlık ve demokrasi olmuştur. Büyük bir huzur ve coşkuyla görevi devrediyorum. 30 Mart seçimlerinde Adalılar, 2009’da başlayan devrimi yükselteceğiz diye karar verdiler. En büyük teşekkürü Adalılara yapıyoruz. Bundan sonra hizmet ve kuvvetlenme zamanıdır. Yeni Belediye Başkanımız değerle Atilla Aytaç’ı yürekten kutluyor, üstün başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Adalı olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Belediye Başkanı Atilla Aytaç da şunları söyledi: 

“Değerli Adalılar, 2014 yerel seçimlerinde Adalar Belediye başkanı olarak CHP’den seçildim. CHP’liliğimi hiçbir zaman unutmayacağım. Ancak sosyal demokrat belediyeciliğin gereği olarak tüm Adalıların hizmetinde olacağım. Bundan sonra, daha önce görev almış tüm belediye başkanlarının görüşlerini dinleyerek hizmet üreteceğim. Onlar bizim dostlarımızdır, hep öyle kalacaklar. 16 bin nüfuslu Adalar’da doğrudan demokrasiyi tesis etmeye çalışacağım. STK’ları, Adalar’ın tüm halkının derneklerde örgütlenmesi için teşvik edeceğim. Adalar’a hizmet için örgütlü olmamız gerekiyor. Ortak paydamız Adalılıktır. Adalı olmak ayrıcalıktır. Bunu unutmadan hizmeti hep birlikte gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki sıcak günlerde desteğinizi bekliyorum. Hiçbir belediye personeli benim için öteki değildir. Bugünden itibaren beyaz sayfa açıyoruz. Herkes buranın asli unsurudur. Biz gelip geçiciyiz. İktidarlar gelip geçer, bürokrasi kalır.”

x