Kartal Belediye Meclisi seçim sonrası ilk toplantısını yaptı

- Yorumlar

30 Mart Yerel Seçimleri sonrası Kartal’da yeni seçilen Belediye Meclisi, ilk toplantısını yaptı. Belediye Meclis toplantısına seçilen 37 üye katıldı. CHP’nin 21, AK Parti’nin 16 üye ile temsil edildiği ilk Meclis toplantısı basın ve kamuoyunun yoğun katılımıyla yapıldı.

30 Mart Yerel Seçimler sonrası Kartal’da yeni seçilen Belediye Meclisi, ilk toplantısını Kartal Belediyesi Yeni Hizmet binasında yaptı. 37 üyeli mecliste; 21 üyesi bulunan CHP Grubu; Gülcemal Fidan, Dila Damla Öner, Efrayim Deveci, Gökhan Yüksel, Nihal Korkmaz, Cuma Ergünç, Yusuf Altay, Yücel Süslü, Perihan Sevim, Tuncay Şahan, Halil Şener, Taner Özdemir, Ali Ekber Şahin, Önder Turmuş, Gürbüz Çiftçi, Medet Kıskanç, Mustafa Yüksel, Hüsnü Yeşilyurt, Mehmet Tirgil, Selahattin Aksan, Hüseyin Tozkoparan ve 16 üyesi bulunan AK Parti Grubu da; Temel Yaz, Hüseyin Karakaya, Fatma Genç Ünay, Yunus Fırat Aydın, Ahmet Karakış, Müjdat Keçeli, Kubilay Salihvatandaş, Muhammer Bektaş, Nizamettin Altındaş, Filiz Dereci Elibol, Haydar Göksoy, Zekeriya Duranoğlu, Yüksel Gülhan, Nimet Çevik, Bayram Yöndem, Metin Bektaş’ın katılımıyla belediye meclisi ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Kartal Belediye Başkanı Op Dr. Altınok Öz, yeni dönemdeki meclisin ilk toplantısında yaptığı konuşmada demokrasinin gereği olarak halkın iradesiyle yeniden göreve başladıklarını belirterek, “Bir seçim geride kalmıştır. Seçim döneminde tansiyon yükselmiş ve alçalmıştır, umarım bu dönem Kartal için güzel çalışmalara vesile olacaktır. Güzel bir çalışma ortamı diliyorum. Halkın tercihi seçim sonucunda, Sosyal demokrat CHP’li bir belediyeden yana olduğu ortaya çıkmıştır. Kabullenilmesi biraz zor olmuştur, sandıklara yeteri kadar sahip çıkılmıştır, herhangi bir şaibe olmayacak şekilde Kartal’da bir seçim atmosferi yaşanmıştır. Geçen dönem yapılan hizmetler kitaplaştırılmıştır, eğer o kitabı okursanız neler yaptığımızı görürsünüz. Seçim meydanlarında heykel yapmaya kültür sanat faaliyetlerine devam edeceğimizi söyledik. Sosyal demokratların ana beslenme kaynağı kültür ve sanattır. Halkın bizden beklentisi de budur. Heykele ucube diyen zihniyetin heykeli ve sanatı anlaması biraz zor olur. Ama biz halkımıza verdiğimiz sözleri tutmaya devam edeceğiz. Burası siyaset yapma yeri değil, Kartal’ın menfaatlerinin konuşulduğu bir yer olmasını diliyorum ve istiyorum.” dedi.

Başkan Altınok Öz, hukukun üstünlüğünde, çağdaş, katılımcı, barışçıl ilkeler doğrultusunda halkın beklentilerine uygun bir hizmet anlayışını devam ettireceklerini belirterek ikinci 5 yıllık dönemin başta Kartal halkı olmak üzere, herkese hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu. Başkanın konuşmasının ardından
saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden meclis toplantısında gündem maddelerine geçildi.

Gündem gereğince Belediye Meclis Divanı’na kâtip üye seçimine geçildi. Buna göre CHP’den Dila Damla Öner, Mustafa Yüksel asil, Gökhan Yüksel ve Önder Turmuş yedek üye seçildiler.

Belediye Meclisi 1. ve 2. Başkan vekili olarak CHP’den Ali Ekber Şahin 1. Perihan Sevim 2. Başkanvekili olarak belirlendiler. Belediye encümenine CHP’den Selahattin Aksan, Gürbüz Çiftçi ve Nihal Korkmaz seçildiler.

KOMİSYON ÜYE SEÇİMLERİ

İmar Komisyonu’na; CHP’den Dila Damla Öner, Cuma Ergünç ve Tuncay Şahan, AK Parti’den de Nizamettin Altıntaş ve Hüseyin Karakaya seçildiler.

Hukuk Komisyonu’na; CHP’den Av. Perihan Sevim, Av. Hüsnü Yeşilyurt ve Önder Turmuş, AK Parti’den de Av. Muhammer Bektaş ve Metin Bektaş seçildiler.

Plan ve Bütçe Komisyonu’na; CHP’den Yusuf Altay, Gökhan Yüksel, Yücel Süslü, AK Parti’den de Ahmet Karakış ve Filiz Dereci Elibol seçildiler.

Tarife Komisyonu’na; CHP’den Selahattin Aksan, Mehmet Tirgil ve Hüseyin Tozkoparan, AK Parti’den de Zekeriya Duranoğlu ve Yunus Fırat Aydın seçildiler.

Çevre Komisyonu’na; Gürbüz Çiftçi, Tuncay Şahan, Perihan Sevim, AK Parti’den de Kubilay Salihvatandaş ve Yüksel Gülhan seçildiler.
Sağlık Komisyonu’na; CHP’den Ali Ekber Şahin, Cuma Ergünç ve Medet Kıskanç, AK Parti’den de Müjdat Keçeli ve Nimet Çevik seçildiler.

Gençlik ve Spor Komisyonu’na; CHP’den Tuncay Şahan, Halil Şener ve Selahattin Aksan, AK Parti’den de Haydar Göksoy ve Yunus Fırat Aydın seçildiler.

Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Komisyonu’na; CHP’den Mehmet Tirgil, Selahattin Aksan ve Halil Şenert, AK Parti’den de Metin Bektaş ve Müjdat Keçeli seçildiler.

Afet ve Deprem Komisyonu’na; CHP’den Yücel Süslü, Halil Şener ve Mehmet Tirgil, AK Parti’den de Hüseyin Karakaya ve Temel seçildiler.

Trafik Komisyonu’na; CHP’den Gürbüz Çiftçi, Medet Kıskanç ve Perihan Sevim, AK Parti’den de Bayram Yöndem ve Yüksel Gülhan seçildiler.

Kültür ve Sanat Komisyonu’na; CHP’den Taner Özdemir, Önder Turmuş ve Yücel Süslü, AK Parti’den de Fatma Genç Ünay ve Bayram Yöndem seçildiler

Marmara Belediyeler Birliği’ne, CHP’den asil üye olarak; Op. Dr. Altınok Öz, Efrayim Deveci, Yusuf Altay, yedek üye olarak da Mustafa Yüksel veMedet Kıskanç seçildiler.

Türk Dünyası Belediyeler Birliğine’ne, CHP’den Asil Üye Olarak; Op. Dr. Altınok Öz, Hüseyin Tozkoparan, Yedek Üye olarak da Gürbüz Çiftçi seçildiler.

Tarihi Kentler Birliği ne’ne CHP’den Asil Üye Olarak; Op. Dr. Altınok Öz, Yedek Üye olarak da Dila Damla Öner seçildiler.

Kartal Belediye Meclisi ilk toplantısı, komisyon üye seçimlerinin belirlenmesinin ardından Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün, komisyon üyelerinin çalışmalarında başarılar dileğinde bulunmasının ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

x