Soğanlık esnafından İspark’a tepki yağdı

- Yorumlar

İstanbul Otopark İşletmeleri TİC. A.Ş.’nin Soğanlık Atatürk Caddesini ücretli oto parkı yapmasına Semt esnaf1ı büyük tepki gösterdi. İlgili işletmenin Atatürk Caddesini ücretli park yeri ilan ettiğini duyurma amaçlı dağıtmış olduğu el ilanlarında şöyle denilmekte:

“ Saygıdeğer İstanbullular
5215 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 26. Maddesi uyarınca Belediye Meclisinin 18.02.2005 tarih ve 349 sayılı kararı ile İstanbul genelinde Büyükşehir Belediyesi hüküm ve tasarrufunda bulunan taşınmazlardaki otoparkların işletilmesi Başkanlık oluru ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan İSPARK A.Ş. (İstanbul Otopark İşletmeleri Tic. A.Ş.)’ ye işletilmek üzere verilmiştir. Bu itibarla bölgenizde bulunan yol üstü otoparkları trafik akışına katkı sağlamak ve yol üstü kısa süreli parklanmalarda daha fazla hizmet amacıyla işletmeye alınacaktır.
Bilgilerinize sunar işlerinizde başarılar dileriz”

İSPARK A.Ş İMZA KAMPANYASI BAŞLATTILAR

Bu arada konuya çok sert tepki gösteren semt esnafı” Cadde üzerinde bulunan işyerlerimizin önüne park ettiğimiz otomobillerimizden park ücreti alınacakmış. Böyle mantıksız bir uygulamayı kabul etmemiz mümkün değil.İlgili kuruluş lütfen uygulamayı kaldırmalı.Semt esnafı olarak imza kampanyası başlattık” şeklinde tepki gösterdiler.

CHP İLGİLİLERİ VE MECLİS ÜYELERİ SOĞANLIK’TA

Öte yandan semt esnafının konu ile ilgili rahatsızlığını duyan Kartal Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkan Yardımcıları Sadettin Topal, Erdal Kıskanç, Kartal Belediyesi CHP Meclis üyeleri Gürbüz Çiftçi, Nihal Korkmaz, Medet Kıskanç ve Selahattin Aksan, semt esnafı ile görüştüler ve ilgili yönetmeliği inceledikten sonra Basın açıklaması yapacaklarını belirtiler.

x