Anadolu Adalet Sarayı’nda sağlık ünitesi açıldı

- Yorumlar

İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet veren Kartal Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi’ne bağlı polikliniklerimizden oluşan Anadolu Adalet Sarayı’ndaki “Sağlık Ünitesi”nin açılışı yapıldı.

Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Tunçay Palteki, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Celal Avar, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Doç.Dr. Ahmet Soysal ve İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Salih Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr.Şuayip Birinci, İstanbul Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Selim Balcı ve Hastane Yöneticilerimiz katıldı.

Açılışı yapılan Sağlık Ünitesinde 2 diş polikliniği, 1 panoramik röntgen, 1 kadın doğum, 1 dahiliye ve 1 genel cerrahi polikliniği, kan alma birimi ve laboratuvar mevcut olup, EKG ve Kadın Doğum Ultrason çekimi de yapılmaktadır.
Sağlık Ünitesi, Anadolu Adalet Sarayı’nda çalışan hakim, savcı ve diğer Adalet Bakanlığı personelleri, hizmet alımı statüsünde çalışan işçiler dahil yaklaşık 5 bin kişiye hizmet vermektedir.

x