Şeker Kral Kartallı minikler için sahnede

- Yorumlar

Kartal Sanat Tiyatrosu, daha önce sahnelendiği yerlerde miniklerin büyük beğenisini kazanan “Şeker Kral” adlı müzikli çocuk oyunuyla bir kez daha sahnede.

Nihat Nadi Ülger’in yazıp yönettiği “Şeker Kral”, 19 Nisan Cumartesi saat 13.00’te Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

“Şeker Kral”; çocuk yaşta kral olduğu için, çocukluğunu yaşayamadan yaşlanan kralın, soytarıları ile çocukluğunu tekrar yaşamasını anlatıyor. Kral, her fırsatta oyun oynayan, sürekli salıncakta sallanan, halkını ve soytarılarını seven bir kraldır. “Şeker Kral”, savaşların yerine insanların barış ve mutluluk içinde yaşadığı bir dünya hayal eder. Kralın veziri ise para, altın ve yeni topraklar almak için hep savaş planları yapar. Ancak her savaş dediğinde karşısında Şeker Kral’ı bulur.

Miniklere, hangi şartlarda olursa olsun, karşısındaki kişiye ya da topluluğa olumlu ve dostça el uzatılırsa o ortamda iyiliğin ve güzelliğin yeşermemesi için hiçbir sebep olamayacağı mesajını veren “Şeker Kral” adlı oyun, Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde ücretsiz izlenebilir.

x