Kılıçdaroğlu’ndan eleştirilere cevap: Demokrasi gidiyor başka işlerle uğraşıyoruz

- Yorumlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Zaman zaman şu eleştiriler geliyor, “CHP sağa mı kayıyor’ diye. Bugün sağ-sol olayının ötesinde bir noktaya geldik biz. Cumhuriyet, demokrasi bunlar tartışılır hale geldi. Toplumun cumhuriyetten, demokrasiden, seküler sistemden, kadın erkek eşitliğinden yana bütün güçlerini kucaklamak zorundayız. Demokrasi gidiyor, başka işlerle uğraşıyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu, “CHP sağa mı kayıyor” yorumlarına yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu “Bütün yurttaşları kucaklamak zorundayız. Zaman zaman şu eleştiriler geliyor, “CHP sağa mı kayıyor’ diye. Bugün geldiğimiz nokta, sağ-sol olayı olmanın ötesinde bir noktaya geldik biz. Cumhuriyet, demokrasi bunlar tartışılır hale geldi. Toplumun cumhuriyetten, demokrasiden, seküler sistemden, kadın erkek eşitliğinden yana bütün güçlerini kucaklamak zorundayız. İşçi de, esnaf da, memur da, sanayici de olur. Toplumun geleceğinden endişe duyan bütün güçlerini, bütün bireylerini kucaklamak zorundayız. Demokrasi gidiyor, başka işlerle uğraşıyoruz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Yarın hepinizin fişlendiğini göreceksiniz. Bir gazetemiz CHP milletvekillerinin nasıl fişlendiğine ilişkin belgeleri yayınlamıştı, üstelik bu yasa daha yokken, suçtu. Şimdi yasal hale getirdiler. Erzurum’da kahvede oturan Mehmet Efendi de fişlenecek, Kayseri’de kahvede oturan Adem de fişlenecek, Kahramanmaraş’ta kahvede oturan Ökkeş de fişlenecek. Bir fişlenme dönemi Bu süreci başlattılar. Bunu aşmak zorundayız. Gücümüzle, birikimimizle, çalışmamızla aşmak zorundayız.”

x